Rahmanlar’da Tavuk Kanat Nerede Yenir? Köz Kanat, Rahmanlar, Kartal, İstanbul

Köz Kanat - Rahmanlar

Beyoğlu’na biraz ara veriyoruz. Rotayı Anadolu yakasına çeviriyoruz ve kanatçı cemaatine doğru uzanıyoruz. Tavuk kanadı dediğimiz şeyi bundan onbeş sene öncesinde net hatırlayan var mı bilmiyorum ama bugün mangal dendi mi akla gelen ilk tüketilecek şeylerin başında kanat geliyor.

Bu işi Avrupa yakasında yapan bir uzman yer var (ilerde göreceksiniz, anlayan anladı galiba) ve bir diğeri Anadolu yakasında olan ise benim iki-üç senedir müdavimi olduğum ve vakit buldukça uğradığım bir yer: Köz Kanat.

Sahilden Pendik’e doğru giderken Kartal merkeze gelmeden Koçtaş tabelasını gördüğünüzde sol tarafınızda adalara bakan yanyana bir sürü lokanta göreceksiniz. Bunların tam orta yerinde kalan yer ise Köz Kanat.

Mangalda pişer bize de düşer misali, (Nasıl genelledim, olaya bakın) Köz Kanat acılı soslu, Şenpiliç marka kanatları ile buraya uğrayanları mest ediyor ve sonrasında beyninizde öyle bir yer ediniyor ki, aklınıza her tavuk yeme fikri geldiğinde Köz Kanat’ı düşünmeden geçemiyorsunuz.

Köz Kanat oldukça da büyük bir tesis. Yazın adalar manzaralı bahçesinde enfes kanatları midenize indirebileceğiniz gibi, kışın da ahşap kemerli ve sütunlu, yüksek tavanlı salonunda taam edebilirsiniz.

Şimdi oraya yolu düşenlere harbi harbi yemek için küçük bir sır; Şefe sipariş verirken deyin ki, “Ya şef, biz kanatların hepsini iri isteriz. Dizerken altlara küçüklerden saklamayın. Ayrıca pişirken de kanatların yanmamasına ve etrafının kömürleşmemesine dikkat edin. Aksi halde harbiyiyorum.com da sizinle ilgili yazı var biz de altına yorum yazarız. Hoş olmaz.”

Tabi bu önerimiz tavuğu böyle “juicy – sulu sulu” diyebileceğimiz kıvamda yemek isteyenler için geçerli. Makbulü de budur ya, yine de çok pişmiş isteyenler de tercihlerini şefe bu doğrultuda iletsinler lütfen.

Köz Kanat’ın gün itibari ile web sitesi çalışmıyor ama yine de hep böyle kalmayacak düşüncesi ile altta adresi yazıyorum.

Hafta sonları rezervasyon yaptırın. Ayrıca alkol almazsanız hesapta zorlanmazsınız. Onun yerine bir porsiyon daha kanat yiyin. Sahilde alkollü araba sürmeyin hem. Diğer yollarda da keza.

Kalın sağlıcakla…

Köz Kanat
Kordonboyu Mah. Tekel Cad. No:3 (Sahil Yolu) Atalar -Kartal / İstanbul
Tel: 0216 4889234 – 4883084

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Yorum Yazın