3 Dakikada Mekan: Çapa’da Bir İstanbul Balıkçısı – Palukçu Balık

İstanbul’da salaş balıkçı denilince aklımıza mahalle aralarında hem balık satan hem de bu konuda iddialı olan bir yerden bahsedeceğiz: Palukçu Balık.

Bizce İstanbul’daki en iyi salaş balık restaurantlarından birisi olabilecek Palukçu Balık, ev hanımlarına ve beylerine evlerini kokutmadan balık ziyafeti imkanı sunuyor. Bu sayede oturduğunuz mahallede boğaza gitmeye gerek kalmadan uygun fiyata balık yiyebiliyorsunuz. Ayrıca daha önceden Vedat Milor’un da uğradığı bir yer.

Alkolsüz balık restaurantı konseptiyle hizmet sunulan mekanda balıklar derin dondurucuya girmeden pişirilip servis ediliyor. Taze ve lezzetli balık yemek için Çapa, Şehremini lokasyonunda bir “İstanbul Balıkçısı” olarak ünlenen mekan, balığın yanında dilerseniz özenle hazırlanmış salatalar da sunuyor.

Mekanın ön tarafındaki tezgahtan taze balık alıp götürüp kendi evinizde pişirebilir, isterseniz masanızda enfes balıkları pişirtip tadabilirsiniz. Ya da sipariş hattını arayarak doğrudan evinize pişmiş balık siparişi verebilirsiniz.

Ekonomik fiyatlarla Çapa, Şehremini, Merter, Zeytinburnu, Fatih, Aksaray, Bahçelievler, Çemberlitaş ve Bakırköy’e kadar sıcak paket servis hizmetleri var. Yemek yapmaya fırsat bulamayan herkes için alternatif bir tercih olabilir.

palukcu-balik-capa-2

Palukçu Balık
Saray Meydanı Cad. No:13 – Şehremini
Tel: 0212 5290872

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir