Beşiktaş’ta San Sebastian Cheesecake Nerede Yenir? Maestro Italiano, Beşiktaş, İstanbul

Biz San Sebastian Cheesecake’i bir neresi iyi yapıyor diye bakarız, bir de yapan kim ona bakarız. Hal böyle olunca pasta ve çağdaş tatlılar konusunda uzman şefimiz Ceylan’ı Beşiktaş’ta çiçeği burnunda sayılan Maestro Italiano’da bulunca hemen dibinde ve az sonra methiyeler düzeceğimiz mutfağının içinde bitiverdik.

Ama önce Maestro Italiano’dan bahsedelim. Kendileri Beşiktaş’ta çağdaş bir tatlı kahve durağı olur. Efendim merengden tutun da Naked Cake’e, Cıblak Kek’ten tutun da orman meyveli mini pastalara uzanan bir yelpazede kahve ve tatlı kombini  yapabileceğiniz bir cafe mola yeri burası. Ama bizce olay tabii ki üstünün yanık görüntüsü ile bir protein ve karbonhidrat deposu olan San Sebastian Cheesecake. 

Şimdi pek tatlıcı değiliz lakin biz de insanız. Bazen kahve ve tatlı kombini, serotonin hormonlarımızın yerlerde olduğu günlerde üst düzey bir düzeltici olabiliyor. İşte Maestro Italiano bu tip serotonin ihtiyaçlarınız için Beşiktaş’ta merkezde doğru hızlı bir çözüm. Mekan ferah geniş ve meşhur Ihlamurdere caddesine çift cepheli. 

Kahve mekanizmalarının başında ise usta baristalar var. Hele bir Latte, bir Cortado isteyin bakalım. Her latte siparişimizde baristamız bize farklı bir latte art (latte sanatı) yaparak gönderdi. Bu latte sanatçılığı da ayrı ustalık gerektiriyor. Çünkü sütten lale yapacağım derken rezil olmak da var işin ucunda. 

Her neyse efendim. Maestro Italiano’da bir de Ceylan şefimiz var. Her gün yaptığı tatlı/pasta spesiyalleri dışında doğal ürünlerle yaptığı Naked Cake’lerini özel günleriniz için önceden gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsiniz. Üstün bir insan kendisi. On parmağında on marifet.

(Aşağıda Beşiktaş Maestro Italiano’da yapılan San Sebastian Cheesecake’in yapılışını Youtube kanalımızda izleyebilirsiniz. Kanalımıza abone olmayı unutmayın!)

Hele o balık etli ve lömbür lömbür sallanan San Sebastian Cheesecake yok mu? İşte onu salla salla ağzının suyu akarak izle. Gördüğünüz gibi yeme de yanında yat demek istemedik. Lakin siz ne demek istediğimizi anladınız.

Şimdi efendim. San Sebastian İspanya’nın Bask Bölgesinde gastronomisi uluslararası alanda konuşulan bir bölge. Gidenler bilir. Bu son yılların gözde Cheesecake’inin ismi de oradan geliyor. Lakin fotoğraflardan da göreceğiniz gibi buradaki tek alamet-i farika San Sebastian Cheesecake değil. Daha bir sürü Paris Breast, Torta Di Banana v.b. çekici isimlere sahip tatlıları da mevcut.

İşte böyle. Dediğimiz gibi dondurma (ice milk), çağdaş tatlı çeşitleri, birinci sınıf kahve ve taze kruvasandan tutun da kahvaltıda eggs benedict gibi elegant yumurta versiyonu ihtiyaçlarınıza kadar tüm çözümleri Maeastro Italiano‘da bulabilirsiniz.

Keyfiniz bol olsun.

Maestro Italiano
Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Cd. 37a, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0533 3127660
(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum YouTube Kanalımızı takip etmeyi unutmayın!)

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir