Biz Kimiz?

salih-kare

Salih Seçkin Sevinç  (Kurucu – Genel Yayın Yönetmeni)

2009 yılında Harbiyiyorum.com‘u kendine notlar almak için yazmaya başladı. Sonra yazdı da yazdı. Akabinde iki tane kitap bile yazdı. Özellikle Türk yeme-içme kültürü adına gelecek nesillere aktarılabilecek bir sistem kurabilmek için çalışıyor. Arka sokak lezzetlerine ve yeme-içmenin alt kültürüne aşina. Bir efsaneye göre 2000’den fazla restoran gezmiş ve tadım yapmış. Diğer bir efsaneye göre bunların hiçbiri önemli değil :) Bir yemek olsaydı Bonfile olurdu! (Az Pişmiş!)


b1

Bahar Sevinç (Şef Editör – Proje Yöneticisi)

Turkcell‘deki tecrübesinin ardından 2010 yılında Mekanist.net‘e girdi ve yiyecek içecek mekan alanlarında derinlemesine çalışmalar yaptı. Sektördeki herkesi tanıyan Bahar, Harbiyiyorum’da hem yazı yazıyor hem de herkese proje ablalığı yapıyor. Ortada bir Harbiyiyorum.com varsa bunun nedeni Bahar’dır. Dobragül bir Bahar Sevinç markasıdır. Kendisi bir yiyecek olsaydı Çilek olurdu!


betty-3a

Betül Özden (Editör,  Sosyal Medya Yöneticisi)

Betül, Banvit, Bayer ve AvivaSA’da kurumsal askerliğini tamamladıktan sonra ev hanımı olmaya karar verdi. Ancak Et Endüstrisi mezunu olduğu için özünde harlanan yemek sevgisine daha fazla dur diyemedi. Harbiyiyorum.com‘da 2014 yılında “Bu sitede neden hiç sufle yok?” sorusunu sorduktan sonra yazmaya başladı. Bir yemek olsaydı Hamburger olurdu!


seggy

Sego Alfredo (Yazar)

Kendi memleketinde Türk Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra bir expat olarak ülkemize gelip yerleşen Sego, en harbi yeme-içme içeriğinin Harbiyiyorum.com da olduğunu gördükten sonra, Türkiye’de yeme-içme kültürü üzerine yapılan bu ciddi harekatın heyecanı ile sitemizde yazar olma görevini üstlendi. Şu anda inovatif haberler, özel yeme-içme galerileri ve hikayeleri ondan soruluyor. Bir yemek olsaymış Bitter Çikolata olurmuş! Şaşırmadık :)


ece-kubra-basci

Ece Kübra Başçı (Yazar)

Ece, 2014 yılında Harbiyiyorum.com’a stajer olarak başladı. Aslında bir Halkla İlişkiler Uzmanı ve uzun zamandır muhasebecilikle ile meşgul. Leziz olan yemeklerin peşinde olan Ece, Harbiyiyorum.com’da “Ne Nedir?” yazıları yazıyor ve “Türkiye Restoran Rehberi“nde en Harbi yerleri yazmaya devam ediyor. Ayrıca sosyal medyada hilal taktiği uygulayıcımız. Bir yemek olsaydı “Çilekli Pasta” olurdu.


hande-urgancioglu-kardas

Hande Urgancıoğlu Kardaş (Yazar)

“Momjilerin Efendisi” olarak tanıdığımız Hande Kardaş, (Nam-ı Diğer: Handeledim) sitemizde çokça sağlıksız içerik olduğunu ileri sürerek; diyet, detoks, sağlıklı ve ekolojik beslenme üzerine yazılar yazarak Harbiyiyorum.com’daki yayın hayatına “Merhaba!”dedi. Uzun yıllardır blog yazan Hande’nin Harbiyiyorum’da yazmaya başlaması ile birlikte yağlanan karaciğerlere şifa olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bir yiyecek olsaydı “Mandalina” olurdu.


asya-ozge-uysal

Asya Özge Uysal (Yazar)

Bir Greencard talihlisi olan Özge, Amerika muhabirimiz. Yemek yapmak yegane görevi. Ama dolmadır, çorbadır bunları zamanla aştığı için şu anda kendini dünya mutfaklarına vermiş durumda. Kendisi aşırı tatlı düşkünü olmakla birlikte ABD’de New York, New Jersey ve an itibariyle yaşamakta olduğu California eyaletlerine aşina. Eskilerin mimarlık öğrencisi, son zamanların Broker’ı ve çiçeği burnunda bir anne! ABD’ye giden tanıdıkları sürekli kendisine tecrübelerini sorduğu için “ABD’de Hayatta Kalma Rehberi” köşemizle başlangıç yapmış durumda. Kendisi bir yiyecek olsaydı “Mofongo” olurdu.


Aynur-GURLEMEZ-ARI

Aynur Gürlemez Arı (Yazar)

Nasıl oldu da sanatı, rehberliği, kurumsal tecrübeyi ve estetik derinliği bir potada eritmiş biri Harbiyiyorum‘a yazmaya başladı biz de şaşkınlık içerisindeyiz. Bu kadar kuvvetli tecrübeye sahip bir kişi aramızda olduğu için açıkçası çok mutluyuz. Aynur’un kendi ağzından inanılmaz kuvvetli bir “Hakkında” yazısı için buradan lütfen!  Aslında hepimiz Aynur için yazmalıyıdık ama o zerafeti ve inceliği ile bize “Merhaba” dedi bile. Kendi kişisel blogu Otoben‘i de mutlaka takip etmelisiniz! Bir yemek olsaydı Zeytinyağlı Enginar olurdu.


 

3 thoughts on “Biz Kimiz?

 • 26 Şubat 2015 tarihinde, saat 17:19
  Permalink

  Merhaba Salih Bey,

  Fotini Café’ nin sahibiyim. Fotini’yi çocuk dostu mekan listede eklediğiniz için ilk önce size teşekkür etmek istedim. Bu vesile ile sizi en kisa zamanda davet etmek isterim. Gelirseniz memnun olurum.

  Saygılar

  Lena Pietruschka-Güvenç

  Yanıtla
 • 08 Nisan 2015 tarihinde, saat 13:54
  Permalink

  selam:)
  vahap usta daha sonra kızıltoprakta yer aldı..2015’e kadar en son maslakta görüldü…ve gene maslakta mekan degiştirdi !

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir