Eylül Turşuları Meşhur Gedelek Turşuları ile Harbiyiyorum Dükkan’da Satışta!

Bildiğiniz gibi elimizden geldiğince Harbiyiyorum Dükkan‘a her hafta yeni bir tedarikçi ile anlaşıp yeni ürünler eklemeye çalışıyoruz. Aralık ayında deneme amaçlı başladığımız dükkanımıza bu hafta Türkiye’nin ilk coğrafi işaretli turşusu olan “Gedelek Turşusu” ve “Gedelek Turşu Suyu” giriyor. Bursa Gedelek, Orhangazi’ye bağlı bir turşucular köyü. Neredeyse 60’dan fazla turşu üreticisinin bulunduğu Gedelek’te biz üç kuşaktır bu işi en doğru şekilde yapmaya çalışan Eylül Turşuları ile anlaştık.

Gedelek’te kurulan turşuların en büyük özelliği tüm sebzelerin kütür kütür olması. Bunun sebebi de Gedelek’teki pınar suyunun doğal halde çok kireçli olması. Bu sayede turşular kütür kütür oluyor ve Türkiye’nin en lezzetli turşuları buradan çıkıyor.

Gedelek turşularımızla Harbiyiyorum Dükkan’daki portföyümüzü bu sayede biraz daha genişletmiş olduk. Şu anda 4 kg, 6 kg ve 10 kg’lık pet bidonlar içinde kendi tercih ettiğiniz ürünlerle turşularınızı oluşturabiliyorsunuz. İster karışık turşu yaptırın, ister iki çeşit ya da tek çeşit canınız nasıl isterse… Unutmadan Gedelek turşularınız kargo dahil fiyatlarla Türkiye’nin dört bir yanına teslim ediliyor.

Bugüne kadar Harbiyiyorum Dükkan‘da Hatay’dan yöresel ürünler, Bursa’dan kelle paça ve işkembe çorbaları, Balıkesir’den kokoreç çeşitleri, Kahramanmaraş’tan Kelle Paça ve çorba çeşitleri, Sinop’tan mantı ve nokul, şimdi de Bursa Gedelek’ten turşu ile gurme ürünler portföyümüzü süratle geliştiriyoruz.

Satın alanlara şimdiden herkese afiyet şeker olsun!

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Gedelek Turşusu Nedir? Neden Farklıdır?
Osmanlı Döneminde Turşu ve Kurulma Yöntemleri
Burası Resmen Turşucular Cenneti

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

2 thoughts on “Eylül Turşuları Meşhur Gedelek Turşuları ile Harbiyiyorum Dükkan’da Satışta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir