İstanbul’un En İyi 7 Salep Yapan Mekanı – 2016

Salep; Orkideler ailesinin birçok türünün toprak altı yumrularından elde edilen toz ve bundan üretilen içecektir. Ayrıca orkide türlerine Anadolu’da verilen genel isimdir. Salebin birçok fayası var. Bunlardan bazıları; göğsü yumuşatır, öksürük ve bronşitte faydalıdır, zihni çalışma gücünü arttırır, kalbi kuvvetlendirir, bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur, vücudun ısınmasını sağlar.

Kış aylarının soğuk günlerinde içinizi ısıtacak, keyif verecek içeceklerin en başında salep ve sıcak çikolata geliyor. En iyi sıcak çikolatalatıcılar listemiz olur da en iyi salepçiler listemiz olmaz mı?

Daha öncesinde de hatırlarsınız İstanbul’da Salep İçebileceğiniz Mekanlar adlı bir liste hazırlamıştık. Bir elekten daha geçirip en iyi 7 listesi yapalım dedik. Malum İstanbul’da gerçekten iyi salep yapan yer bulmak çok zor.

İşte İstanbul’un En İyi 7 Salep Yapan Mekanı;

1- Özsüt

Picture 1 of 7

Dondurma ve lezzetli tatlı çeşitlerinin ön planda olduğu Özsüt’ün İstanbul’da 50 şubesi daha bulunuyor. Soğuk kış günlerinde sıcacık salebiyle içinizi ısıtabilirsiniz. / Adres: Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi, No 97/B, Kadıköy - Telefon: 0216 326 01 95

3 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 Salep Yapan Mekanı – 2016

 • 01 Şubat 2016 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  Merhaba,
  Capacity’deki Migros’ta Özsüt elemanını yaklaşık 20 tane Tikveşli ve SEK’in hazır saleplerini alırken gördüm.Oysa siz en iyi salep yapan listesine almışsınız.Önce Özsüt,sonra siz güvenilirliliğinizi kaybettiniz gözümde.
  Size kolay gelsin.

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2016 tarihinde, saat 00:14
   Permalink

   Jale hanım bir de en iyi yapanlara bir tane de örnek verseniz inanın çok sevineceğiz. Bu kötünün iyileri diyelim o zaman.
   Bence İstanbul’da doğru düzgün salep yapan yer yok o da ayrı :D
   Bakalım iddialarınıza Özsüt ne diyecek :)

   Yanıtla
 • 31 Ocak 2019 tarihinde, saat 19:23
  Permalink

  Ben şahsen Mado’nun sahlebine bayılıyorum. Hatta pakette alıp evde de canım istedikçe ısıtıp içiyorum. Mado bu konuda süper tavsiye ederim

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir