“Karousa Mantı & Nokul” Gerze, Sinop Yöresel Ürünleri ile Harbiyiyorum Dükkan’da Satışta!

Biliyorsunuz 2020 Aralık ayından bu yana Harbiyiyorum Dükkan projemizi düzenli bir biçimde ele alıp; gezip gördüğümüz, ürünlerini denediğimiz ve beğendiğimiz markaları her hafta geliştiriyor ve portföyümüze yeni ürünler katıyoruz.

Bu hafta Gerze Sinop’tan Gerze yöresel ürünleri ile Karousa Mantı & Nokul Harbiyiyorum Dükkan’da satışa çıkıyor. Bir hafta boyunca vitrinde tanıtıma aldığımız ürünler için kuvvetli bir iletişim yapıp daha sonra Harbiyiyorum Dükkan portföyünde satışlarına devam ediyoruz.

Karousa, Gerze’nin eski ismi… Buraya ait yöresel ürünler nedir, Harbiyiyorum Dükkan’da ne satıyorsunuz diye soracak olursanız hemen sayalım.

Öncelikle Gerze, Sinop mantısı ana yemek olarak başı çekiyor. Gerze mantısı, Sinop mantısından biraz farklı… Hamuru üçgen şeklinde. Sinop mantısını sevenler Gerze mantısına aşık olacaklar. Dükkan’da hem fırınlanmış hem de normal dondurulmuş olarak satıştalar.

Ayrıca yine özellikle bayramlarda ortaya çıkarılan yine Sinop ve Gerze başta olmak üzere Karadeniz’de sevilerek tüketilen Nokul çeşitleri de Harbiyiyorum Dükkan’da yerini aldı. Bunlarla birlikte yine yörenin önemli bir lezzeti olan “Hamursuz Tatlısı” da şu anda satışta. Bütün bunların dışında erişte ve sarımsaklı peksimet de Gerze, Sinop yöresel ürünleri portföyümüzde yerini aldı.

Bütün ürünleri kargo dahil satış bedelini piyasa fiyatları ile eşitleyerek Harbiyiyorum Dükkan’da listeliyoruz. Yani üretici bize ne derse o! Minimum kargo bedelini de üründeki kar marjlarına göre üretici kendi belirliyor. Biz de buna uyuyoruz. Bu sebeple birçok ürünü adetli ya da ebatlı yapmak durumunda kalıyoruz ki yapılan ticarete; yani kargo, ambalaj, paketleme ve emek maliyetlerine değsin.

Bu sebeple sizlere Gerze, Sinop yöresel ürünlerinden karışık paketler de hazırladık. Yalnız şu anda ürünlerin lansmanını yaparken bir handikapımız var: Karousa Mantı & Nokul ürünleri şu anda sadece İstanbul içinde teslim edilebiliyor. Yakın zamanda bunun da lojistik çalışmalarla aşılacağına eminiz.

Gerze’li Karousa Mantı & Nokul‘un ürünlerinin lezzetine biz kefiliz. Ayrıca evinize teslim edildiğinde paket, kutu ve ambalajlarına da bayılacaksınız.

Sonraki haftalarda yeni ürünlerle görüşmek üzere.

Afiyet olsun!

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Röportaj: Karousa Mantı & Nokul, Gerze Mantısı ve Gerze Yöresel Ürünlerin Hikayesi…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

2 thoughts on ““Karousa Mantı & Nokul” Gerze, Sinop Yöresel Ürünleri ile Harbiyiyorum Dükkan’da Satışta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir