Diğer ListelerLİSTELER

Denizli’de Lezzet ve Sunum ile Fark Yaratan 5 Restoran

Tüketiciler son zamanlarda mekanlarda lezzet kadar farklı sunumlarda bulmak istiyor. Mekanlarda, dönerinize bol köpüklü tereyağı dökenlere, sıcak tava üzerine parça parça tereyağı koyduktan sonra lokum gibi etleri birer birer pişirenlere, burger üzerine bolca cheddar peyniri ekleyenlere rastlamanız mümkün.

Bunda sosyal medyanın da etkisi çok yüksek olduğunu hatırlatmak isterim. Bu iş Denizli’de de değişmiyor fakat pizza, tost, tavuk döner, bonfile ve kokoreçi farklı yaparak lezzeti üst segmente taşıyan mekanlar var.

İşte Denizli’de gerek lezzet, gerekse sunumlar ile fark yaratan 5 restoran

1. Pizza Palermo 2 Go

Pizza Palermo 2 Go’nun başarılı şefi İhsan Kuru, Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Bölümü mezunu olduğu için aranan İtalyan lezzetli pizzayı yöresel ürünler ve sunumlarla geliştiriyor. Ege bölgesi’nin yöresel yemeklerinden esinlenerek yeni pizza çeşitlerini menüsüne katmış.

Pizza Mantı; közlenmiş patlıcanı kıyma ile karıştırdıktan sonra, hamur üzerine harç olarak kullanıyor. Pizza fırınında pişirilen pizza üzerine sarımsaklı yoğurt , biber soslu yağ ve Kale Biberi eşliğinde sunum yapılıyor.

Pizza Toscana; Pizza içerisinde kullandığı antrikot eti 1 hafta ıslak kürleme işlemine tabii tutuyor. Pizza adeta bir ana yemek haline geliyor diyebiliriz. Pizzaya soğan ve roka da eşlik ediyor.

Çökertme Pizza; Çökertme Kebabı’ndan esinlenerek yapılan pizzanın olmaz ise olmazlarından kibrit çöpü kesimi patates oluşturuyor. Antrikot et parçaları ve sarımsaklı yoğurta kuru biber eşlik ediyor.

Farklı pizzalar yemeyi sevenlere tavsiye ediyorum.

Adres: Sinpaş AquaMall Kayalar Mh., 20085, Menderes Blv., 20100 Merkezefendi/Denizli
Telefon: 0 258 502 02 44

2. Anto Döner

Anto Döner 2022 yılında kurulmasına rağmen özellikle %100 Hatay Soslu Döner Dürümleri ve İskenderun Döner Dürüm ile ön plana çıkıyor. Soslarında kullandıkları malzemeleri Hatay’dan getiren Döner ustası Somer Çam “Sosumuzu bardak bardak içeceksiniz.” diyor.

Adres: Adalet, 10152 Sk. No:8, 20040 Denizli Merkezefendi /Denizli
Telefon: (0258) 361 00 66

3. Tuana Tost

Tuana Tost’un kurucusu Ramazan Süpürgeci’nin yapmış olduğu tost, tostun üzerine koymuş olduğu kaşar peyniri ve sucuk ile ön plana çıkıyor. Türkiye’deki tüm tostçular akım halinde ekmek üzerine koydukları sucuk, pastırma, kaşar peyniri ve cheddar peyniri koymaya devam ediyorlar. Tuana Special, Osmanlı ve Esmerim müşterileri tarafından çok seviliyor.

Adres: Şemikler, Neşet Çakır Cd. No:74, 20030 Denizli /Merkezefendi /Denizli
Telefon: 0 258 371 64 92

4. Jet Ahmet

Köfte Sarayı olarak açılan mekan şu anda Jet Ahmet olarak anılıyor. Jet Ahmet, pabuç köfte, bonfile, sosis ve kendi bulduğu atmaca tava ile ön plana çıkıyor. Özellikle sunumlarında bol tereyağı kullanıyor. Jet Ahmet’e bazen “kazıcı” bile dedikleri olmasına rağmen “eti sevdiren adam” lakabı ile anılmayı istiyor.

Adres: Akçeşme, Ertuğrul Gazi Cd. No:59 D:A2, 20020 Merkezefendi / Denizli
Telefon: 0553 797 68 68

5. Babadağlı Kazım

Babadağlı Kazım, Alkanlar Kasap ve Kebap olmasına rağmen YouTuber Denizli Gurme ile çekmiş olduğu videolardan sonra çok sevildi. Babadağlı Kazım olarak anılmaya başlandı. Alkanlar Kasap ve Kebap, çok farklı kokoreç sarım tekniği ile karşımıza çıkıyor. Denizli Kebabı şişleri üzerine sardıkları kokoreç kocaman ve farklı görülüyor. Ayrıca antrikotlu kokoreç te yapan Babadağlı Kazım, özellikle etlerini bölgesinden sağlıyor. Hiçbir işlem görmeyen etleri hemen pişirip servis ediyor.

Adres: Gündoğdu, 4. Sk. No:7, 20480 Babadağ/Denizli
Telefon: 0 542 285 37 18

Güzel sofralarda buluşmak dileğiyle…
Denizli Gurme, Bülent Vural


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir