Diğer Listeler

Dünya’nın En Pahalı 7 Restoranı

Güzel bir akşam yemeği için kaç doları gözden çıkarırsınız? Dolar diyoruz çünkü konumuz dünya çapındaki restoranlar. Dünya’nın en pahalı restoranında yemek yersem ne kadara patlar diye düşünüyorsanız söyleyelim: Kişi başı içecekler hariç tam 2000 dolar! 2000 doları verdikten sonra bir öğün değil bir ay (hatta birkaç ay) tok tutmasını bekleyen de olabilir tabii. Neticede dışarıda yemek işi bütçe işi.

Dünya’daki en pahalı restoranlar hangileri diye merak edenler için bu restoranları kişi başı bedelleriyle beraber araştırdık, bulduk. Çoğu seçilmiş ve egzotik bir konumda olduğu için oldukça popüler olmuş! E haliyle de bu kadar özel ve pahalı olma sebepleri de nefis yemekleri ve eşsiz sunumları (dermişiz). Lafı fazla uzatmadan Dünya’nın En Pahalı 7 Restoranı‘nı açıklayalım bakalım.

6- Masa, New York City

Picture 6 of 7

Masa’nın şefi Takayama, üç saat sürecek akşam yemeği için müşterilerine rahat bir elbise giymelerini öneriyor. Masa'da rezervasyonunuzu iptal etmek bile 200 dolar tutuyorken hesabın 350 dolar civarında gelmesine şaşırmamak gerek. Restoranda sabit bir menü bulunmadığını da hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir