En İyi 7 Şarküteri | İstanbul-2016

Şarküteri diyince çoğumuzun gözünün önüne her yerden bir sürü sucuk, pastırma sarkan; peynir, zeytin, kırmızı etin envai çeşitiyle dolu bir dükkan gelir. Özellikle zengin kahvaltılık alışverişlerimizin adresi şarküterilerdir. Peki hem evimize yakın hem de taze ve lezzetli ürünler bulunduran şarküteriler hangisi? Bu soruya cevap veren İstanbul’daki Şarküteriler Listesi adında bir yazımızı daha önce yayınladık. Biraz daha ince eleyip sık dokuyalım, gelenekselleşen en iyi 7 listesini de ekleyelim dedik.

”Şarküteri alışverişi olmadan yılbaşı alışverişi olmaz” diyerek yılbaşı sofranızı süsleyecek çeşit çeşit çikolataların mezelerin bulunduğu İstanbul’da bulunan birçok şarküteri arasından en iyi 7 tanesini sizin için seçtik. Bu liste kahvaltımızı nerede yapsak sorusuna da cevap niteliğinde.

Hadi afiyet olsun! :)

2 Namlı Gurme, Karaköy

Picture 2 of 7

Karaköy’de hizmet vermeye başlayan Namlı'yla, zaman içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında karşılaşır olduk. içeri girdiğinizde dört bir yanınızı peynir, zeytin, zeytinyağı, pastırma, salam, sucuk çeşitleri kaplıyor. Kahvaltınızı ise kendiniz ürünleri görerek seçebiliyorsunuz. Ortalama kişi başı 15-40 tl civarında hesap geliyor. / Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, No 1/1, Karaköy - Telefon: 0212 2936880

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir