En İyilerLİSTELER

En İyi 7 Türk Kahve Makinası

Türkiye’nin En İyi Türk Kahvesi Yapan Makinaları

2009’dan bu yana Türkiye’den ve dünyadan yeme-içme arşivi tutmaya çalıştığımız bu mecrada hep yiyip, içtiklerimizi yazdık, çektik, anlattık. Yeme-içme hikayelerimizde yüzlerce parça alet, makina, aksesuar kullanıyoruz. Peki neden bunların da, zaman içinde deneyip memnun kaldıklarımızdan arşivler oluşturuyoruz.

İşte böyle düşündük, sevdiğimiz, evimizde ve ofisimizde yıllardır kullandığımız alet, makina, aksesuar… Yani yeme-içmeye eşlikçi ve tabi yardımcı ürünlerin de ”en iyilerini” listeliyoruz. Kahveyi çok sevdiğimizden sebep, ilk liste ‘‘En iyi 7 Türk kahve makinası markasıyla” başlıyoruz.

1- Arçelik, Telve:

Piyasaya ilk çıkan ve sektörün alanında liderliği hemen kapan, başarılı bir inovasyon olarak hayatımıza girdi, Arçelik’in Telvesi. Çift hazneli olanı, suyunu kendi ayarlıyor ve belki bu yüzdendir ki, tekli olan modeline göre çok daha iyi kahve deneyimi sunuyor. Çoğu restoranın barında bu çiftli modeli görürsünüz, kullanımı kolay, kahvesi tam kararındadır. Tekli modelinde ise suyu siz koyuyorsunuz ve çiftli modeldeki o ”her zaman standart” kahve her zaman yakalanamıyor. Yine de başarılı ve alınası bir ürün. Çiftlisi tavsiye olunur. (Arçelik Telve Kahve Makinesi’ni hemen buradan satın alabilirsiniz!)

ARÇELİK TELVE ÇİFT HAZNELİ KAHVE MAKİNASI

2- Arzum, Okka Minio:

Starbuck’s Türkiye yüzlerce mağazasında tercih etmişse vardır bir kerameti diyebiliriz. Ürünün tek hazneli Okka Minio modelini denedik, gerçekten fiyat performans olarak epey başarılı. Rakiplerinden ayrılan tarafı, daha oryantal tasarımı ve bakır şıklığı. Kahvesi kıvamında, pişirme süresi makul. (Arzum Okka Mini Hemen Satın Al!)

ARZUM OKKA MİNİO

3- Karaca, Hatır Türk Kahve Makinası:

Sütlü Türk Kahvesi ve Közde Türk Kahvesi yapma seçenekleri var. Sütlü modu hiç denemedik ancak normal bir Türk kahvesi yapmak için hiç fena sayılmayacak bir alet. Tasarımı keyifli, hafif. Tek dezavantajı, sensörü çok hassas, uyarı sinyali vermemesi için ibresine hiç kahve bulaşmamalı. (Karaca, Hatır Türk Kahve Makinesi Hemen Satın Al!)

KARACA HATIR

4- Vestel, Sade:

Tek cezveli tasarımı aynı anda 3 fincan kahve yapma imkanı veriyor. Kahvesinin kıvamı ve makinanın tasarımı oldukça başarılı. Rakiplerinden fiyatıyla da ayrılıyor zira bir tık daha ucuz.

VESTEL SADE

5- Tefal, Köpüklüm:

Fritözü, tavası ve jenerik marka olarak hayatımıza giren Rondosundan sonra ünlü Fransız markası Tefal’in Türk Kahvesi makinası da gayet başarılı. 4 fincan kahve pişirebiliyor, 500 ml su hazinesiyle fark yaratıyor. Çelik cezve, ışıklı tasarımı da göz dolduruyor.

TEFAL KÖPÜKLÜM

6- Schafer, Kahvecim:

Tek cezveli ama suyunu otomatik alma özelliği tek makinada bulunuyor. Bu yönüyle rakiplerinden ayrılıyor. Siyah tasarımını sevdik.

SCHAFER KAHVECİM

7- Fakir, Kaave:

Susuz çalışma uyarı sistemi, 4 fincan kapasitesi, sesli ve ışıklı uyarı sistemi ile piyasasında klasik bir yeri tutuyor. Tasarımı Karaca Hatır ile çok benzer. Fiyatı da aynı şekilde benzeşiyor.

FAKİR KAAVE

Bonus: Üstte sıraladığımız 7 rakibinden çok daha önce hayatımıza giren, ”yarı manuel” ve ”cep dostu” ama ”her an kahveyi taşırma riskiyle strese sokan” bir kahve makinasını da sıralamadan geçmek istemedik :) Sinbo Elektrikli Kahve Makinası.

SİNBO ELEKTRİKLİ KAHVE MAKİNASI

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir