İstanbul’un En İyi Mezelerini Yapan 7 Restaurant – 2015

Şu an her ne kadar eski akşamcılar -ve dolayısıyla onların sohbetleriyle meze sofraları-  mazide kalmış olsa da günümüz restoranlarından özellikle mezeleri ile akıllarda yer eden ve bizzat deneyimlediğim mekanları sizin için derledim.

Mezeler, mezelerimiz… Evet, işin aslı rakı balıktır ama rakının gerçek dostu aslında mezedir. Bu yüzden meyhane kültüründe esas derdiniz karnınızı doyurmaksa o zaman karnınızı başka yerde doyurmanızı akabinde iyi bir meyhanede masanıza adam gibi 2-3 çeşit meze söyleyip demlenmenizi salık veririm.

Aydın Boysan bir kitabında rakı içmeye başlamadan önce mideyi rahatlatması ve alkole hazırlaması için en güzel mezelerin yoğurtlular olduğunu, hatta bizzat süzme yoğurdun kendisinin en iyi başlangıç mezesi olduğunu söyler.

7- Latife Hanım Meyhanesi, Beyoğlu

Picture 7 of 7

Beyoğlu’nda tarihi bir meyhane. Patlıcan ezme, şakşuka enfes. Kıbrıs mutfağına ait yemekleri de (Şeftali Kebabı ve Con Kahvesi) tadabileceğiniz Latife Hanım Meyhanesi ismiyle de fasıllarıyla da, mezeleriyle de tam bir klasik. / Adres: İstiklal Cad Bekar Sok No 22/A Beyoğlu, Şehit Muhtar, İstanbul / Tel: 0212 2930068

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir