En İyiler

İzmir-Foça’nın En İyi 7 Restoranı – 2016

Foça; sahilinde alabildiğince balıkçıların bulunduğu İzmir‘in kuzeyinde yer alan bir sahil kasabasıdır. Tarihte birçok medeniyete merkez olmuş olan Foça, arkeolojik bakımdan da oldukça zengin.

Foça; genelde bahar ve yaz dönemleri ziyaretçi alan, yazları kalabalıklaşan bir yer. Tatilini burada geçirmek isteyenler olduğu kadar yakın civardan günü birlik gelen misafirleri de çok.

Peki balık restoranları bakımından oldukça zengin olan Foça’nın hangi restoranların balıkları taze, mezeleri güzel, manzarası keyif verici? İşte bu unsurları barındıran Foça’ya geldiğinizde akşam yemeğinizi nerede yiyeceğinize karar verebileceğiniz bir liste hazırladık..

İşte İzmir-Foça’nın En İyi 7 Restoranı;

2-Saka Balık Evi

Picture 2 of 7

Bir aile işletmesi olan Saka Balık Evi, çarşıyı hemen geçince hediyelik eşya satan büyük dükkanın arkasında kalıyor. Az masalı, samimi ve küçük bir mekan. Türk sanat müziği eşliğinde dingin bir akşam yemeği için mutlaka uğramalısınız. Tekir, barbun ve mezgit nefis, kupes dedikleri yoğurlu sosla sunulan balığı denemeden ayrılmayın. Fiyatı da Foça’daki öbür mekanlara göre oldukça uygun. / Adres: Fevzipasa Mah., 193. Sok., Foça/Izmir - Telefon: 05544718881

5 thoughts on “İzmir-Foça’nın En İyi 7 Restoranı – 2016

 • Banu Bingör

  “Foça’nın en iyi 7 restoranı” deyince değişik geliyor kulağa… Hani neredeyse zaten 7 tane var :)) (Yani hakikaten oturulup da yemek yenebilecek…) Ancak iş “balık, meze” olunca sanırım üçüncü sırada sunduğunuz Fokai, üslubuyla, lezzetleriyle Foça’daki benzerlerinden birkaç gömlek üstün. Foça aşığı İstanbullu gözüyle en azından :) Büyük çoğunluk “deniz de görelim” dediği için sanırım, nadiren tavsiye eden çıkıyor Fokai’yi. Yine de tebrikler :)

  Yanıtla
 • Ahmet bal

  2019 ramazan bayramı istanbuldan gelen oğlumu göturdugum yüz karası bir restaurant balık pisirmesinden hiç anlamıyorlar koca ciprayi rezil etmiş yağ içersinde bırakmışlar mezeler desen durmuş ve üzerleri sarı bir tabaka oluşmuş kimseye tavsiye etmiyorum.ayrıca fiyatlar inanılmaz pahalı

  Yanıtla
 • Ahmet bal

  Yorum yazdığım restaurant sahil balık restaurantın geçerlidir

  Yanıtla
 • Bir foçalı olarak güzel bir rehber olmuş diyebilirim. Liman restaurant ve deniz restaurant da fena değildir. Her ne kadar ara sıra memnuniyetsiz ayrılsam da. Yine de olur o kadar kusur.
  Ellerinize sağlık.

  Yanıtla
 • Melike Burak

  Kuzina Foça için yapılan yorumlara güvenerek paket servis almaya gittik, öncelikle kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ciğeri çok övülmüştü bu ciğerin nesi övülmüş çok merak ediyoruz, tava ile haşlama arası bi ciğer ne olduğu belli değil ve lezzet olarak da güzel değil. Çökertme kebabını da senelerdir yerim böyle bi versiyonunu görmedim, kalın kalın biftek et parçaları vardı ve etler zar zor çiğneniyordu. 1,5 porsiyon ciğer, 1 porsiyon Çökertme kebabı, taze fasülye, iki çeşit meze (Fellah köftesi de hiç güzel değildi), az pilav, tek çöp şiş tavuk ızgaraya 250 TL ödedik zerre kadar değmezdi, mekanın vasatlığını görünce keşke vaz geçseydik. Ayrıca paket servis alıyoruz ne yapacaklarını şaşırdılar ne servis konulmuş ne ekmek konulmuş net olarak tavsiye etmiyoruz boşuna yorumlara aldanıp gitmeyin paranızı da zamanınızı da ziyan etmeyin.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir