En İyilerGenel KahvaltıSarıyer

Şile-Ağva’daki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı – 2015

Şile ve Ağva, yıllardır İstanbul’da şehirden bunalanların hafta sonu kaçış rotasının başında geliyor. Bunun da nedeni balıkçısından, bezine; plajından, taze sebze bostanlarına kadar doğallığını korumayı başaran İstanbul’un yegane doğal yerlerden biri olması. Son yıllarda özellikle Ağva‘da açılan oteller, göl kıyısında haftasonu yerli turiste oldukça cazip geliyor. Konaklamalı ya da değil, hafta sonu kaçamağı denince de leziz bir kahvaltı sofrası olmazsa olmazların başında… Bize sorarsanız, en başta lezzet diyeceğimiz için, o otel içindeki serpme kahvaltıcılardan ziyade, el açması gözleme ve köy yumurtası ile servis sunan işletmeleri çok daha fazla seviyoruz.

Hem köyden gelen doğal ürünlerle kurulan mis gibi sofralar, hemde fiyat/performans açısından Şile ve Ağva denince aklımıza ”gözlemeci teyzelerimizi” unutmak olmazdı. Buyurun o halde, Şile ve Ağva’daki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı‘nı sizler için derledik. Afiyet olsun.


[wdi_feed id=”1″]

1- Evin Ana Gözleme, Şile

Picture 1 of 7

Köy tereyağında köy yumurtası ve el açması gözleme... Son derece lezzetli ve ekonomik bir tercih. Adres: Avcıkoru, Şile, İstanbul Tel: 90 532 365 3105

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Şile-Ağva’daki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı – 2015

  • sertan

    yaptığınız siteyi bir kontrol edin 2 numaraya tıklıyoz yazılar geliyor.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir