En İyilerLİSTELER

2019’da Harbi Yiyorum Instagram Hesabında En Çok İzlenen 7 Video

2020 yılına haftalar kala 2019 yılını güzel anılarla hatırlayacağımız listeler hazırlamaya karar verdik. E, bizim için de arşiv olacak bir nevi. Yabancılar buna “Year in Review” diyor. Yani bir nebze “Yılın Muhasebesi” gibi çevirebiliriz.

Efendim Instagram’ı seviyoruz, paylaşmayı da seviyoruz. Balık hafızalı bu sosyal medya mecrasında oyunlar oynamayı da seviyoruz. Bu sevginin meyvesi olarak da Harbi Yiyorum Instagram hesabında 2019 yılının en çok izlenen 7 videosunu sizler için derledik.

Listemizi aşağıda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar / seyirler.

7 Numara – Sucuk Nasıl Yapılır?

Millet olarak sucuğu çok seviyoruz. Pazar kahvaltılarının mutluluk sebebi olan sucuğun, sanayi tipi üretimde nasıl elde edildiği video 2019 yılında epey ilgi çekti. “Kim bize fabrikasını açacak kadar delikanlı?” çağrımıza Sultan Et yanıt verdi ve biz de malum sucuk firmasının fabrikasını Ankara’da ziyaret edip bu videoyu çektik. İyi de yapmışız! Zira bizden başka böyle bir girişimde bulunan bugüne kadar hiç olmadı…

Sucuk üretimi listemize 7.sıradan giriyor…

6 Numara – Kaymaklı Afyon Lokumu

İlk izleyenlerin rulo havluyu makasla kesme videosu olduğunu düşünmelerine rağmen bu bir kaymaklı lokum kesme videosu. Üstelik direk 2019 Afyon seyahatimizden Altınay Lokum’dan…

Afyon’da hem kaplıca keyfi yaptık, hem de lokum kestirdik. Çok izlendi. İyi de oldu. Bu yıl bitmeden güzel de bir haber geldi. Afyon mutfağı UNESCO tarafından tescillendi.

Kaymaklı Afyon lokumu, listemize 6. sıradan giriyor.

5 Numara – Burhan Falafel

Hatay’da Suriyeli Aziz’in yaptığı falafeller bu yılın en çok izlenen ve en duygusal/dokunaklı Instagram videolarından biri oldu. Geçtiğimiz ay (Kasım 2019) tekrar Hatay Yayladağ’a gittik ama tuhafiyeden bozma Falafelci “Burhan Falafel” çoktan kapanmıştı bile… :(

Kim bilir Aziz şimdi nerelerde? Bu da böyle buruk bir hatıra olarak listemize 5.sıradan giriyor.

4 Numara – Hatay Soslu Döner Dürüm

Halkımız döneri seviyor hele ki sosa bulanmışına bayılıyor. Elbette bu tarz dönerin çıkış noktası Hatay. Onun da mucidi Hatay’da ABDO Döner…

Hatay’ın soslu döneri 2019 yılında 4.sıradan listelerimize girdi.

3 Numara – Hamsili Pilav

Millet olarak gerçekten balıkta hamsiyi seviyormuşuz :) Çanakalle Yalova Restoran‘da çektiğimiz “Hamsili Pilav” 2019’un en çok izlenen Instagram videoları listemize 3. sıradan giriyor.

2 Numara – Tava Dondurma – Vietnam

2019 yazında Uzakdoğu esintili tava dondurmayı yerinde, Vietnam seyahatimizde kaydetmiştik. Ülkemizde de yaygınlaşan “Tava Dondurma”nın atasını görünce herkes dikkat kesildi.

Biz de 2019’daki Vietnam gezimizde, o Vietnam sıcaklarında kendisine, sevdik sevdalandık, kör düğümle bağlandık.

Vietnam Ba Na Hills’deki tava dondurma videomuz listelere 2.sıradan giriyor.

1 Numara – Mayalı Hamur Sevdamız

Eveeet geldik 1 numaraya!

Harbi Yiyorum Instagram Hesabında En Çok İzlenen 7 Video’nun birincisine.

Sonuç bizi şaşırtmadı ve kazanan “Mayalı Hamur” oldu. O yumuşacık mayalı hamuru görünce bilinçaltı devreye mi giriyor ne oluyor emin değiliz ama hamuru seviyoruz vesselam.

Hamburger sevdamız da mayalı hamurundandır :D. …Ve 1 Numara İzmir’den geliyor! Buyrun izleyin.

Ayrıca Harbi Yiyorum Instagram hesabımızı da takip etmeyi unutmayın! 2020’de bakalım ne keşiflerimiz olacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir