AtinaEn İyilerLİSTELERYunanistan

Atina’nın En İyi Roof-Top Kokteyl Barları

Atina’da Akropolis’e Bakarken Kokteylinizi Yudumlayabileceğiniz En İyi Teras Barları

Atina’nın çok güzel roof-top barları var. Buna yüz çevirmek Akropolis’deki tanrıları inkar etmek ile eşdeğer. Eğer Akropolis Atina’nın kalbi ise bu kalbi, keyifli kokteyller eşliğinde izlemek, Akropolis’e hayran kalmak ve düşüncelere dalmak için bu özel roof-top barları bizzat tanrıların inşa ettiğini bile söyleyebiliriz.

Biz buna cidden inanıyoruz. Özellikle de roof-top barlara akşam ziyaretlerimizde bu inancımız pekişiyor.

Atina’ya gelince bir roof-top barda Akropolis manzarasına bakarak kokteyl içmeden dönerseniz büyük bir boşlukla Atina’dan döneceğinizi söyleyebiliriz. İşte sırf bu sebep ile size Atina ziyaretlerimizde keşfettiğimiz en iyi roof-top barları derledik.

Not:Atina’da Nerede Ne Yenir?” yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz. (*Bugüne kadar Atina hakkında hazırlanmış en kuvvetli Atina yeme-içme rehberidir.)

1. A For Athens

A for Athens“, Atina’nın merkezinde, Monastiraki Meydanı‘nın hemen yanında bulunan, hem şehrin kalabalığını hem de Akropolis’in tanrılarını aynı anda idrak etmenizi sağlayan aynı isimli bir otelin roof-top barı. A for Athens‘e güneşli bir günde de gidebilirsiniz ama özellikle gece ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Akropolis 7 gün 24 saat her daim tüm endamıyla karşınızda. Atina’da bizim en sevdiğimiz roof-top kokteyl barı burası.

Kokteyl menüsü sürekli yenileniyor ama biz gittiğimizde “weed”li kokteyli çok beğenmiştik. Ayrıca burada tanrılar ile aynı frekansa gelelim diye Metaxa da içmiştik.

Adres: 2-4, Miaouli Str., Monastiraki, Athens, Yunanistan
Tel: (+30) 210 32 44 244

2. 360 Cocktail Bar

360 Coktail Bar, Atina’nın muhteşem manzarasını seyrederken içkinizi yudumlayabileceğiniz, sıcak ve samimi bir diğer mekan. Lycabettus Tepesi’nin zirvesinde, şehrin gürültüsünden uzakta, zeytin ağaçlarının gölgesinde huzurlu ve renkli bir atmosfer sunuyor. Burada, sevdiklerinizle bir araya gelip, keyifli sohbetler ederken, şehrin ışıkları altında unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Kokteylleri özenle hazırlanan 360 Cocktail Bar, sadece bir bar değil, aynı zamanda Atina’nın büyüleyici ruhunu hissedebileceğiniz bir keyif durağı.

Adres: Ifestou 2, Atina 105 55, Yunanistan
Tel: +30 2103210006

3. City ZEN All Day Bar Restaurant

İşte size Akropolis manzarası eteklerinde bir başka mekan. Yunan-İtalyan sentezi yemekler de sunan roof-top barda Espresso Martini ve imza kokteyllerinden olan tekila bazlı yaptıkları Smokey Chameleon Negroni’yi denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Aiolou 11, Atina 105 55, Yunanistan
Tel: +30 2103254942

4. Thea Terrace

Central Hotel’in en üst katıunda bulunan Thea Terrace, Atina’nın panoramik manzarasını sunan bir diğer “gusto dolu” teras barı. Burada lezzetli kokteyller ve atıştırmalıklar eşliğinde Akropolis manzarasının tadını çıkarabilir, gün batımını izleyebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde, şehrin ışıklarının yanı sıra canlı müzik performanslarıyla da keyifli bir atmosfer sunuyor. Gün batımında birer “Cosmpolitan” içmeden dönmeyin.

Adres: Apollonos 21, Atina 105 57, Yunanistan
Tel: +30 2103234357

5. Buena Vista Social Bar

Küba kültürünün sıcaklığını ve coşkusunu yansıtan bar, merkezi konumu ve elbette Akrapolis manzarası ile dikkat çekiyor. Şehrin kalbinde, canlı bir sokakta bulunan Buena Vista Social Bar, hem yerel halkın hem de turistlerin favori buluşma noktalarından biri. Burada, Latin ritimler eşliğinde dans edebilir, nefis kokteyllerin ve atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz. Yemeklerinde pizza ve tacoları ile öne çıkan mekan kokteyllerinde Mojita Mai Thai ve imza kokteyli olan Tiki Blinders ile isminden söz ettiriyor. Mekanın dekorasyonu ve atmosferi, ziyaretçilere kendilerini adeta Havana’nın sokaklarında hissettiriyor. -Ama elbette Yunan tanrılarının gölgesinde ve onların izin verdiği kadar :)

Adres: Αγίου Φιλίππου 7, Atina 105 55, Yunanistan
Tel: +30 2103210017

6. Couleur Locale

Şehrin merkezinde yer alan mekan, yerel kültürü ve sanatı yansıtan çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Kafe bölümü, taze ve lezzetli Yunan mutfağıyla dikkat çekerken, içeriği ve tasarımıyla diğer roof-top barlardan ayrışıyor. Couleur Locale’un terası, Atina’nın manzarasını seyredebileceğiniz keyifli bir nokta. Ayrıca, mağaza kısmında yerel el işi ürünler, sanat eserleri ve antikalar gibi çeşitli öğeler de bulabilirsiniz. Erken saatte giderseniz burada kokteyl menüsünde “Early Drinks” başlığı altında bulunan Aperol ya da Limoncella Spiritz içmenizi tavsiye ederiz.

Adres: Normanou 3, Atina 105 55, Yunanistan
Tel: +30 2167004917

7. Attic Urban Rooftop

Attic Urban Rooftop, Atina’nın modern ve şık bir çatı barlarından bir başkası.. Şehrin kalbinde, canlı Plaka bölgesinde bulunan bu mekan, yine şehrin eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz bir terasa sahip. Burada, lezzetli kokteyller ve yenilikçi atıştırmalıklar eşliğinde keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Özellikle gün batımında, Akropolis’in ışıkları altında romantik bir atmosfer sunan mekan hem yerel halkın, hem de turistlerin favori buluşma noktalarından biridir. Zaman zaman canlı müzik etkinlikleri ve özel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Adres: Ermou 86, Athina 105 54, Yunanistan
Tel: +30 6940889988

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir