En İyilerLİSTELER

Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Cağ Kebapçısı – İstanbul

Dadaşlar diyarı Erzurum’un eşsiz lezzeti Cağ Kebabı’nı İstanbul Avrupa Yakası’nda en iyi yapan yerler hangileri? “Avrupa Yakası’nda oturanların canı cağ kebabı yemek isterse nereye gitmeli?” sorusunun cevabını hazırladık. Haftalardır Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Cağ Kebapçısı‘nı sizler için araştırdık, derledik ve nihayet hazırız.

İşte karşınızda İstanbul Avrupa Yakası’nın En iyi 7 Cep Kebapçısı.

1. Şehzade Cağ Kebap

Şehzade Cağ Kebap, Avrupa Yakası’nda ilk akla gelen isimlerden. Hatta Salih Seckin Sevinc burası için “Türkiye’deki en iyi cağ kebabını Erzurum’da ya da Artvin’de değil direkt Şehzade Cağ Kebap’ta yersiniz.” ifadelerini kullanıyor. Cağ Kebabı geleneğe uygun şekilde kuzu eti kullanılarak yapılıyor. Bir porsiyon içinde 2 şiş var. Yanında soğan ve acılı ezme de geliyor.

Eminönü Hocapaşa’da yıllardır lezzeti ve hizmeti ile kendini ispatlamış salaş bir yer. Eminönü’ne yolunuz düşerse Şehzade Cağ Kebap’ta yemeden sakın dönmeyin. Bir de ev yapımı kıvamında mercimek çorbaları var. O da oldukça meşhur.

Adres: Hoca Paşa, Hoca Paşa Sk. No:6 D:4, 34110 Fatih/İstanbul
Telefon: 0 212 520 33 61

2. Babadostu Cağ Kebap

Babadostu Cağ Kebap Büyükçekmece, Bahçelievler ve Tekirdağ’da oldukça ün yapmış bir kebabçı.

Doğal odun ateşinde, E5 yol kenarında mütevazi fakat bir o kadar da lezzetli bir cağ kebabı sunuyor. Yanında sundukları onca nevale de cabası. Büyükçekmece ya da Bahçelievler size en yakın hangisiyle denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Mimarsinan, 34535 Büyükçekmece/İstanbul
Telefon: 0 212 580 09 25

3. Bado Cağ Kebap

Bado Cağ Kebap, Büyükçekmece’ye gidenleri memnun edecek bir cağ kebabı. Küçük salaş ve yine lezzet dolu bir mekan. İstanbul’da cağ kebabı yemeye gidince Erzurum’a dair atmosfer de arıyor insan. İşte burada o duyguyu net bir şekilde hissedebiliyorsunuz.

Adres: Mimarsinan, E5 üzeri no 75, 34535 Büyükçekmece/İstanbul
Telefon: 0 212 580 09 25

4. Behçet Usta’nın Yeri

Behçet Usta Cağ Kebabı, İstanbul, Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde yer alan butik bir cağ kebabı restoranı. Aile bireyleri tarafından işletilen şirin ve sıcak bir ortam.

Behçet usta 1990 yılından bu yana bu işi yapıyor. Lezzeti hiç değişmemiş. Cağ kebabı dışında yöresel Erzurum lezzetlerini Behçet Usta’nın Yeri’nde de bulabiliyorsunuz. Erzurum’un bir diğer öne çıkan lezzeti olan kadayıf dolması da iddialı.

Adres: 50. Yıl, C Cd. No:31, 34265 Sultangazi/İstanbul
Telefon: 0 531 471 39 69

5. Palandöken Erzurum Cağ Kebabı

Palandöken Erzurum Cağ Kebabı, Gaziosmanpaşa’da cağ kebabıyla birlikte ün yapmış. Kadayıfını da mutlaka deneyin. Bu arada Cağ kebabı servisleri burada mutlaka sıcak lavaşla yapılıyor.

Adres: Yeni, Poligon Cd No:65 D:C, 34250 Gaziosmanpaşa/İstanbul
Telefon: 0 212 618 45 88

6. Kehribar Erzurum Cağ Kebap

Kehribar Erzurum Cağ Kebap, Esenyurt’ta tam bir esnaf lokantası. Lezzetli ve samimi. Gösterişten uzak kendi halinde bir işletme. Kıvırcık kuzu etleri cağ kebabı ustaları tarafından pişirilip servis ediliyor. Denk gelirseniz mutlaka uğrayın.

Adres: İnönü, Belde Cd. No:2, 34510 Beylikdüzü Osb/Esenyurt/İstanbul
Telefon: 0 535 893 93 03

7. Köz Seki Cağ Kebabı

Köz Seki Cağ Kebap da cağ kebabıyla Erzurum’u aratmayan, listemizdeki son mekan. Cağ kebabı pişkin sevenlere afiyet olsun ama altı tam pişmemiş cağ kebabı olan “Tatari” burada esas yemeniz gereken spesiyal. Gerçek kuzu lezzeti ve yanında harika manda yoğurdu ile asla pişman olmayacağınız bir diğer cağ kebapçı.

Adres: B.O.S.B Birlik sanayi sitesi 3. cadde Keleşoğlu plaza no: 3 Dükkan 12-13, 34520 Beylikdüzü
Telefon: 0 212 879 25 20

Ankara’nın En İyi 7 Cağ Kebapçısı listemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Yeni açılan mekanların ve lezzetlerden haberdar olmak için Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

One thought on “Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Cağ Kebapçısı – İstanbul

  • Cem

    Cağ kebap Erzurum’un değil, ilk olarak Çoruh nehri kıyısında çobanların yaptığı kebaptır. Artvine özgüdür. Artvin Ardanuç a yolunuz düşerse Ersin ustada yiyebilirsiniz. Bursa’ya yolunuz düşerse de ben ikram edebilirim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir