En İyilerLİSTELER

Başakşehir’in En İyi 7 Restoranı – İstanbul

Avrupa Yakası’nın en gözde ilçeleri arasında hızlıca yerini alan Başakşehir’de yükselen konutların sayısı artıp, nüfus çoğaldıkça mekanlar da aynı hızla çoğaldı. Köftesinden, dönerine, balığından, meyhanesine, çi böreğinden, hamburgerine kadar Başakşehir’in en iyi 7 restoranını sizler için hazırladık. İddialı önerisi olanı da aşağıda yorumlara bekliyoruz…

1. Lezzet-i Şark Gaziantep Sofrası

Lezzet-i Şark Gaziantep Sofrası, Gaziantep’in bütün yemeklerini orjinal olarak sunuyor. Aynı zamanda İstanbul’un en iyi beyranını da burada içebilirsiniz. Çeşit çok, servis hızlı, ortam hep kalabalık. Beyran ve fıstıklı kebabı favori. Eğer mevsimi ise patlıcan kebabını da denemelisiniz. Yediğiniz her yemekten memnun kalacaksınız Çocuklar için oyun alanı da mevcut.

Adres: Atatürk Bulvarı bankalar caddesi, No 98/A, 34494 İkitelli/Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 212 671 27 00

2. Farika Döner

Farika Döner’in hem Başakşehir hem de Ümraniye’de şubesi var. Odun ateşinde yaprak döner ve tandır lavaşının mükemmel uyumu ve lezzeti ön planda. El yapımı ayranları da denenmeli. İkramlıkları bol. Çocuk oyun alanı var, otopark sorunu yok, mekan ferah. Ama özellikle hafta sonu çok kalabalık, sıra bekleyebilirsiniz. Not: Mercimek Çorbası deyip geçmeyin, çorbasını da deneyin.

Adres: Başak Hürriyet Blv., Enkoop Cd. 1-A, 34480 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 212 485 82 28

3. Deniz Kızı Restoran

Deniz Kızı Restoran Organize Sanayi Bölgesi’nin içerisinde. Sefakoy Sanayi Sitesi icerisinde bulunan mekan, kelimenin tam anlamıyla tüm ezberleri bozuyor. Sanayi içinde balık restoranı mı olur? Valla oluyor hemde lezzetli, taze balıklar sunuyor. Kızartmalar hafif. Balık çorbasını deneyin mutlaka. Servisi hızlı ve özenli. Fiyatları biraz eleştiri konusu ama bölgede eşsiz.

Adres: Ziya Gökalp Mahallesi, Sefaköy Sanayi Sitesi No:15 D:Blok No:2, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 212 671 01 27

4. Çi Börek Dükkanı

Çi Börek Dükkanı, Başakşehir’de hem lokasyon olarak, hem lezzet hem hijyen açısından oldukça iyi bir mekan. Çi böreklerinin malzemesi kaliteli ve börekler oldukça büyük. Yedikten sonra da asla rahatsız etmiyor. Klasik olan ve pastırma cidarlı çi börek favorilerimiz arasında.

Adres: Bahçeşehir 1. Kısım, Bahçeşehir Konakları No:14, 34488 Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 212 843 29 59

5. Kuzubeyi

Kuzubeyi’nin kuzu tandırı gerçekten denemeye değer. Emek verilmiş, ciddi yatırım yapılmış bir mekan. Ortam nezih, garsonlar ilgili. Mekanın kendine has bir tavrı ve lezzeti var. Gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırın ve mezelerini de denemeyi unutmayın.

Adres: Ziya Gökalp, 62, Atatürk Blv., 34490 Başakşehir/İstanbul
Telefon: 444 67 19

6. Full Burger

Full Burger’in en önemli özelliği gerçek ev yapımı burger yapması. Antep fıstıkli 240 gr burgerini denemelisiniz. Güzel bir inovasyon ve köfte değil de et yediğinizi anlıyorsunuz. Eti tam kıvamında pişmiş ve patatesleri çıtır çıtır geliyor. Başakşehir ve Bahçeşehir’de şubeleri var.

Adres: Başakşehir mah. İshakpaşa sokak. Nidapark başakşehir. No:8 FN, 34480 Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 533 192 30 60

7. Mirzaloğlu Izgara Köfte

Mirzaloğlu Izgara Köfte İkitelli OSB içinde yer alan, lezzetli köfteleri ve uygun fiyatlarıyla bilinen güzel bir mekan. Çalışanlar ise güler yüzlü ve ilgili. Bir köfteciden de zaten bunu beklememiz yeterli.

Adres: Ziya Gökalp, 24. Cd., 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul
Telefon: 0 212 671 11 77

“Nerede ne yenir”in cevabını arıyorsanız HarbiYiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir