En İyilerİstanbulKebap

Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Kebapçısı – 2016

Geçtiğimiz günlerde derlediğimiz ”Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Kebapçısı’‘ndan sonra bir sürü soru ve yorum geldi. ”Neden Anadolu Yakası’nı ihmal ediyoruz, neden iyi kebapçılardan Anadolu Yakası sakinlerini mahrum bırakıyoruz…” Bu talebe cevap vermemek olmazdı, hemen araştırdık, eski fotoğraflarımızı açtık, bilenlere danıştık. Listeyi yaptık tabii.

Öncelikle Anadolu Yakası, kebap konusunda İstanbul’da, Avrupa Yakası ile son derece güçlü rekabet edecek adreslere sahip, onu bir kez daha gördük. Alkollü ya da alkolsüz fark etmez özellikle “Adana Kebabı”nı hakkıyla yapan epey mekanları sıralamak hiç de zor olmadı. Şunu da belirtmeden geçmeyelim, listeyi yaparken tek kriterimiz var, o da lezzetli kebap!

Fotoğrafları derlerken ağzımızın sulandığı doğrudur. Lafı daha da fazla uzatmadan, sizi ”Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Kebapçısı” listesine doğru alalım.

7- Adana Dostlar, Ataşehir

Picture 1 of 7

Ataşehir'de yıllardır aynı kalitede hizmet veren Adana ustası. İsmi Adanalı ama sahipleri Mardinli. Olsun, kebapları oldukça iyi. Önden gelen nevaleleri her daim taptaze ve temiz. Beğeniyoruz. Adres: Barbaros Mah. Halk Cad. Batı Ataşehir (Palladium AVM Karşısı), 34746 İstanbul Tel: (0216) 472 9093

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir