En İyilerİstanbulPizza

Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Pizzacısı – 2017

İstanbul’un en iyi pizzacılarını aramaya devam ediyoruz. Avrupa Yakası iyi pizza konusunda oldukça zengin bir mekan listesine sahip aslında. Listede uzun yıllardır pizzacı olan da var, yeni açılıp, kısa zamanda arayı kapatan da.

Peki nereler buralar, gelin daha yakından bakalım. Beyoğlu ve çevresi yine başı çekiyor gibi görünüyor.

1- Miss Pizza – Cihangir

Bu kadar fazla çeşidi, bu kadar iyi sunmak her babayiğidin harcı değildir. Miss Pizza yıllardır kalitesini bozmuyor. İtalya’yı ayağınıza getiriyor. Roka, Akdeniz veya Somonlu pizzalarından mutlaka deneyin.

Adres: Kılıç Alipaşa Mah. Havyar Sok. No:5A Cihangir Beyoğlu Tel:  (0212) 251 32 79

miss_pizza_

[wdi_feed id=”1″]

2- Pizzeria Pera, Beyoğlu

Diğer rakiplerine göre çok daha yeni olmasına rağmen, gerek hamurunun kalitesi, gerekse kullandığı malzemeleri ve sunumuyla göz dolduran bir pizzacı. Beğeniyoruz.

Adres: Asmalımescit Mah. Gönül Sok. No:6 34430 Beyoğlu- İstanbul  Tel: (0216) 355 2438

3- Pizzeria Trio, Beyoğlu

Beyoğlu’nun en eskilerinden. Gerçekten çok başarılı bir İtalyan restoranı. Dört mevsim pizzası favorimiz. Geçtiğimiz yıllarda detaylı yazmıştık, okumak için tıklayınız. Hatta “Harbiyiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir?” kitabında da yerini almıştır.

Adres:  Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. No:5/B Beyoğlu – İstanbul  Tel:  (0212) 252 44 44 Dört Mevsim Pizza - Pizzeria Trio / Beyoğlu

4- Upper Crust, Bebek

”Rıfat’ın Acılısı” İstanbul sınırları içinde açık ara en sevdiğimiz pizzalardandır. Ananaslı, barbekü tavuk ya da vegan. Değişik, Amerikan ve oldukça başarılı.

Adres: Küçük Bebek Cad. No.6 Bebek 34342 Beşiktaş – İstanbul Tel: (0212) 265 02 66

5- Pizza Locale, Akaretler

Aslen İzmir’li ve İstanbul’da çok yeni bir marka Pizza Locale. Ancak oldukça hızlı ve başarılı bir ilerliyorlar. 31 çeşit pizzasının neredeyse hepsini denedik ve hatta en sevdiğimizi de geçenlerde detaylı yazdık. Bu İzmir’li güzele mutlaka bir şans verin.

Adres: Vişnezade mah. Şair Nedim Cad. No:21/A Beşiktaş – İstanbul Tel: 0212 227 01 07

Bağdat Caddesi'nde En iyi Pizza Nerede Yenir?

6- Pizano Pizzeria, Ortaköy

Gerçek İtalyan pizzasını hakkıyla sunan nadir mekanlardan biri de Pizano Pizzeria. İhtişamlı taş fırını, kokoreçli pizzası ve kapanışta mis gibi tiramisu ile bir ziyafet vaadediyor.

Adres: Eski Bahçe Sok. No:17/A Ortaköy – İstanbul Tel:  (0212) 258 30 35

7- Bafetto Pizza, Şişli

Onu ilk kez Şaşkınbakkal’da gördük. Şimdilerde Astoria Alışveriş Merkezi’nin içinde de  büyük bir yerleri var. İncecik gevrek hamuruyla, bol çeşidiyle kendi klasmanında oldukça başarılı bir adres.

Adres: Astoria AVM – Büyükdere Cad. No:127 Şişli – İstanbul Tel: (0216) 456 07 56

Bafetto-Pizza-Saskinbakkal-Kadikoy
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Pizzacısı – 2017

  • www.cay-kazani.com

    Cihangir Miss Pizzayı tek geçerim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir