En İyilerLİSTELER

Bodrum’un En İyi 7 Balıkçısı – 2021

Bodrum denince balık ve deniz ürünleri olmadan olmaz. Ege’nin incisi, çipuranın, levreğin ana vatanı deniziyle Bodrum, her daim balık ziyafeti yapmanın da en güzel adresi. Bodrum’da balıkçı denince merkez çarşıyı ayrı tutmak gerekiyor. Zira çok iyi meze ile ün yapmış onlarca mekanı burada bulabiliyorsunuz. Yalıkavak, Türkbükü gibi semtlerinde ise yine nispeten yeni ve çok başarılı adresler bulunuyor.

Bodrum’un En İyi 7 Balıkçısı için arşivlerimizi ve güncel ziyaretlerimizi gözden geçirdik, taradık, eledik ve bize göre sayısı otuza yakın en iyi balıkçı bulduk. Tüm bunları yeni bir elemeye tabi tutup size nokta atışı olan, ”Bodrum’un En İyi 7 Balıkçısını” keyifle sunuyoruz.

Bu sene yolu buralara düşeceklere şimdiden afiyet olsun…

1- Midyeci Şehmus – Gündoğan

İsmi Midyeci, balık işinde ustalığı ise tam bir ustalık. Şehmus, işine son derece saygı duyan, midye işini inceliklerini öğrenmek için yurtdışında eğitimler almış bir duayen. Belçika usülü tencere midyenin Türkiye’deki en başarılı temsilcisi. Deniz mahsülleri, özellikle levrek lokum ve ahtapot ızgara ve mezede ihtisas yapmış bir mekan burası. Yolunuzu bu yaz mutlaka Midyeci Şehmus’a düşürün ve bize hak verin.

Midyeci Şehmus hakkında diğer yazımızı okumak için tıklayın.

Midyeci Şehmus Usta’nın Yeri
Adres:
 Gündoğan, Aşağı Mahalesi, Sahil Yolu No: 26, 48965 Bodrum/Muğla
Tel: +902523877600

Midyeci Şehmus

2- Çipa Balık, Gümüşlük

Yalıkavak’da muhteşem bir manzaraya hakim, tecrübeli bir mutfak ve yılların deneyimiyle Çıpa Balık bu sezonda da başarılı bir adres olmaya devam ediyor. Standart sunumlar ve benzer lezzetlerden sıkıldıysanız farklı meze yorumları, değişik ara sıcaklar ve Şef Mithat Kurucu’nun imza yemeklerini tatmak için Çıpa Balık’ı özellikle tavsiye olunur. Deniz ürünlü içli köfte shot, pejmürde, levrek sashimi, ıspanaklı levrek lokum, deniz kalbi, patlıcan içinde hellimli levrek ve kemik üstü dülger kavurma Çıpa’ya özgü spesiyallerden.

Adres: Gümüşlük Mah, Atatürk Cad. No:82 – 48970 Bodrum/Muğla
Tel: 05377766733

Çipa Balık

3- Berk Balık, Bodrum Çarşı

Bir gurme balıkçı restoranı Berk Balık. Çeşitleri zengin, klasik mezelerden ziyade bir inovasyon mutfağı hakim. Ahtapot Pilavı ve Garalı Sübye Pilavı, Yunan adalarından gelen Renga öne çıkan özel lezzetlerden. Mezeler, balıklar ve dolayısıyla menü fiyatı günlük olarak değişiyor. Berk Balık’ın, Bodrum Çarşı dışında Güvercinlik’de de bir şubesi bulunuyor. Sezonda rezervasyon yaptırmak şart.

Adres: Cumhuriyet Caddesi No: 171 48400 Bodrum, Muğla
Tel: +90 252 3130066

Berk Balık

4- Sait, Yalıkavak

Deneyimli işletmeci Sait Birtan Yılmaz ve eşi Ferhan Hanım’ın 2000 yılından beri hizmet veren başarılı restoranı burası. Deniz ürünleri kokoreç, kara kılçık pilavı ve deniz mahsullü makarnası spesiyaller arasında. Turp otu, Hardal otu, Çiçek dolma mevsimlik olarak menüye ekleniyor. Balıklar her zaman mevsime özel ve ustalıkla pişirilip, servis ediliyor.

Adres: Merkez Mah. Çökertme Cad. Marina 06 Blok No:2 Yalıkavak – Bodrum – Muğla
Tel: +90 252 385 23 99

Sait

5- Atılay Balık, Türkbükü

Türkbükü’nün en eski mekanlarından… Atılay Bey’den bayrağı alan oğulları örnek iş çıkartmaya devam ediyor. En klasik mezeleri en başarılı şekilde sunmayı başaran Atılay Balık’ta levrek lokumu ve akya pastırmayı mutlaka yemelisiniz.

Adres: Göltürkbükü Mah. Liman Cad. No:81/B, 48400 Bodrum/Muğla
Tel: 0252 3775095

Atılay Balık

6- Memedof, Yalıkavak

Yılladır çizgisini bozmayan bir Bodrum geleneği, Memedof. En yoğun zamanlarında bile müdavimini kırmayan ve en güzel şekilde ağırlıyorlar. Beğendili karides, somon gravlax, şevketi bostan mezesi ve ahtapot salatası menüde öne çıkan lezzetlerden. Fiyatlar Bodrum ortalamasında seyrediyor.

Adres: Çökertme Cad. No: 42 Yalıkavak, Bodrum – Muğla
Tel: 0252 3854646

Memedof

7- Fenerci Restoran, Gümüşlük

Gümüşlük’ün muazzam sahil şeridinin en güzel noktasına konumlanmış, ustalıkla yönetilen bir mutfak ve profesyonel bir hizmet var Fenerci Restoran’da. Karides güveci, barbun tavası, ahtapot ızgarası en beğendiklerimizden. Gümüşlük’te sizi mahcup etemeyecek bir adres arayanlara tavsiye olunur.

Adres: 1120 sok. No:11/1 Gümüşlük Bodrum/Muğla
Tel: 0252 3943051

KoyVer

Diğer Bodrum yazılarımızı okumak için tıklayın

https://www.harbiyiyorumdukkan.com/

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

One thought on “Bodrum’un En İyi 7 Balıkçısı – 2021

  • Geri bildirim: En Yakın Balıkçı Nerede • BilgiAra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir