Restoran Hakkında

etoba-merkez-tekirdag-dis-cephe
0 0 Reviews
Öne Çıkanlar

Etoba, Merkez, Tekirdağ

Tekirdağ köftesi, et lokantası, manzaralı restoran, köfte çeşitleri

Etoba, Tekirdağ Merkez'de Tekirdağ körfezini gören müthiş manzaraya sahip bir falez üzerinde bulunan bir aile restoranı.

Bulunduğu konum ve işletmecilik anlayışı sayesinde 2014 yılından bu yana Tekirdağlıların gönlünü kazanmış olan Etoba Restoran'da elbette Tekirdağ köftenin en iyi örneği mevcut. Bununla birlikte köfte severler için geliştirdikleri sekiz ayrı köfte çeşidi daha bulunmakta. Bizim denediklerimiz arasında Tekirdağ köftesi dışında az yağlı "Etoba köfte" ve "Anne köftesi"si de çok başarılıydı.

"Tekirdağ'da en iyi manzaraya sahip hangi lokantada Tekirdağ köftesi yerim, böylece bir taş işle iki kuş vururum?" derseniz Etoba biçilmez kaftan. Mekan adeta fine-dining konseptiyle ve modern bir işletmecilik anlayışıyla işletiliyor.

Et çeşitleri ile de öne çıkan restoranın T-Bone Steak ve bonfilesi de özel bir pişirme taşı üzerinde servisi ve lezzeti ile dikkat çekiyor. Açıkçası biz bonfilesini T-Bone'a göre daha çok beğendik. Ayrıca ara sıcak olarak haşlama içli köfteleri ve mantar gratenleri de oldukça başarılı.

Tekirdağ'da devlet erkanının ve beyaz yakalıların manzaraya karşı köfte ve et restoranı deyince aklına ilk olarak Etoba geliyor.

Restoranda tüm ürünler seçme; Nar ekşisi Adıyaman'dan, acı salçası Kahramanmaraş'tan, incir tatlısı Aydın’dan…Zeytinyağı Ayvalık’tan mesela.

Etoba'yı Tekirdağ'a yolunuz düşerse tavsiye ederiz.

Ödüller: Tekirdağ'ın En İyi 7 Köftecisi 

Not: Alkolsüz restoran.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Hürriyet, Nasrettin Hoca Sk. No:47, 59020 Merkez/Tekirdağ
Telefon
Posta Kodu
59020
Sosyal Medya Hesapları

Etoba, Merkez, Tekirdağ 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *