Restoran Hakkında

novikov-bodrum-dis-cephe
0 0 Reviews

Novikov Asian, Bodrum

pekin ördeği, levrek ızgara, sashimi, ceviche, lüks restoran

Novikov Asian, Rusya'nın ünlü lüks restoran zinciri Novikov'un Bodrum Yalıkavak'taki şubesi. Deniz ürünleri konusunda oldukça iddialı olan ve Yalıkavak Marina'da bulunan restoranın Pan-Asian lezzetleri yurtdışındaki sunumları ve lezzetleri aratmayacak düzeyde.

Fine-dine konseptindeki restoran açık mutfak ve şef restoranı alegorisinde ilerliyor. Kapıdan girer girmez karşınızda o günkü deniz ürünleri portföyünü görüyor ve ona göre seçimde bulunabiliyorsunuz. Yetenekli şefler seçtiğiniz deniz ürününü isteğinize göre size özel pişmiş ya da çiğ hazırlayabiliyorlar. Ya da tercihinizi menüden de iletebiliyorsunuz.

Menüdeki lezzetler deniz ürünleri ağırlıklı ama tıpkı Asya'da sunulan şekilde Pekin Ördeği de yiyebiliyorsunuz. Ya da Fransa'daki gibi Fois Gras (Kaz Ciğeri) sipariş edebiliyorsunuz.

Menüsünde Robata, Teppenyaki ve Wok opsiyonları da bulunan Novikov Asian'da biz levrek ceviche, tuna sashimi taco, Pekin ördeği, Pekin ördekli salata, istiridye ve İspanya'dan ithal karides ve kerevit sashimi yedik.

Ayrıca bir tane de ızgara deniz levreği istedik. Olağanüstü güzel bir sunum ve çok farklı soslar eşliğinde geldi. Tek kelimeyle enfesti.

Tatlı olarak da sorbelerini denedik ve gayet başarılı bulduk.

Şeflerin ve mutfak ekibinin başarısı dışında garsonların profesyonelliği, eğitimi ve ilgileri için ayrıca şapka çıkarılır.

Türkiye'de üst düzey, ultra lüks bir restoran arıyorsanız, ayrıca damak paletinizi farklı tatlara da açmak istiyorsanız Novikov Asian, Bodrum'u mutlaka listenize almalısınız.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Merkez Mahallesi, Yalıkavak Marina, Çökertme Cd., 48990 Bodrum/Muğla
Telefon
Posta Kodu
48990
Sosyal Medya Hesapları

Novikov Asian, Bodrum 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *