Diğer Listeler

Dünya’nın En Pahalı 7 Restoranı

Güzel bir akşam yemeği için kaç doları gözden çıkarırsınız? Dolar diyoruz çünkü konumuz dünya çapındaki restoranlar. Dünya’nın en pahalı restoranında yemek yersem ne kadara patlar diye düşünüyorsanız söyleyelim: Kişi başı içecekler hariç tam 2000 dolar! 2000 doları verdikten sonra bir öğün değil bir ay (hatta birkaç ay) tok tutmasını bekleyen de olabilir tabii. Neticede dışarıda yemek işi bütçe işi.

Dünya’daki en pahalı restoranlar hangileri diye merak edenler için bu restoranları kişi başı bedelleriyle beraber araştırdık, bulduk. Çoğu seçilmiş ve egzotik bir konumda olduğu için oldukça popüler olmuş! E haliyle de bu kadar özel ve pahalı olma sebepleri de nefis yemekleri ve eşsiz sunumları (dermişiz). Lafı fazla uzatmadan Dünya’nın En Pahalı 7 Restoranı‘nı açıklayalım bakalım.

2- Restaurant Le Meurice, Paris

Picture 2 of 7

Alain Ducasse’ın patentinde bulunan Paris’teki restoran; kristal avizeler, bronz ve mermer ile dekore edilmiş. Restoranda üç spesiyal, artı peynir ve tatlı yaklaşık 524 dolar. Spesiyallerinin bazıları; Beç tavuğu pasta, patates ile ıstakoz, dana sweetbreads.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir