En İyilerİstanbulŞarküteri

En İyi 7 Şarküteri | İstanbul-2016

Şarküteri diyince çoğumuzun gözünün önüne her yerden bir sürü sucuk, pastırma sarkan; peynir, zeytin, kırmızı etin envai çeşitiyle dolu bir dükkan gelir. Özellikle zengin kahvaltılık alışverişlerimizin adresi şarküterilerdir. Peki hem evimize yakın hem de taze ve lezzetli ürünler bulunduran şarküteriler hangisi? Bu soruya cevap veren İstanbul’daki Şarküteriler Listesi adında bir yazımızı daha önce yayınladık. Biraz daha ince eleyip sık dokuyalım, gelenekselleşen en iyi 7 listesini de ekleyelim dedik.

”Şarküteri alışverişi olmadan yılbaşı alışverişi olmaz” diyerek yılbaşı sofranızı süsleyecek çeşit çeşit çikolataların mezelerin bulunduğu İstanbul’da bulunan birçok şarküteri arasından en iyi 7 tanesini sizin için seçtik. Bu liste kahvaltımızı nerede yapsak sorusuna da cevap niteliğinde.

Hadi afiyet olsun! :)

1- Ecevitler Şarküteri, Kadıköy

Picture 1 of 7

Kadıköy Çarşısını bilen bilir, müdavimi çoktur. Rengarenk sebze-meyvesi, tazecik balıkların süslü tezgahları ve pek tabi çeşit çeşit mezesi, kahvaltılığı ile şarküteri dükkanlarıyla damağına düşkün herkesi kucaklar. Tarihi Çarşı, Ramazan ayında da ayrı bir güzel olur. Birbirinden leziz iftariyelikler için önce kalite diyen tüm Kadıköy‘lülerin uğrak yeri olur. Bu en uğrak adreslerin başında gelen, yılların tecrübeli mekanı Ecevitler Şarküteri, 1986’dan beri hizmet veriyor. Aynı zamanda almak istediğiniz ürünleri internetten de sipariş edebiliyorsunuz. / Adres: Osmanağa Mah., Güneşli Bahçe Sok. No:16, Kadıköy/İstanbul - Telefon: Tel: (0216) 345 9595

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir