En İyi 7 Steakhouse Restoranı | İstanbul – 2016

Ülkece etobur bir toplum olduğumuzu kabul edelim. Haksız da değiliz, çünkü etin her çeşidi bizim için çok güzel. Bonfilesi, antrikotu, kontrfilesi v.s… Son zamanlarda etin bin bir çeşit haline gönlünü adamış, pişirme mevzusunu sanata dönüştürmüş bir çok et uzmanı (Et işleyicisi ve pişiricisi) çıktı ortaya. Hünerlerini göstermek içinse sıra sıra dizdiler steakhouse restoranlarını.

Et pişirmek deyip geçmeyin, önemli iştir. Etin lezzetine lezzet kattığı gibi yenmeyecek hale bile getirebilir. Bir nevi sanat işi. Her etin kendine özgü dinlenme ve pişirme süresi vardır. İstanbul’daki Steakhouse Restoranları‘nın hepsini sıralamıştık, hatırlarsınız.

Bana hepsi değil bunların en iyisi lazım diyorsanız işte size İstanbul’un en iyi 7 steakhouse restoranı.

2- Nusr-et Steakhouse

Picture 2 of 7

Bu kadar popüler olmasının sebebi şüphesiz etlerinin oldukça lezzetli olması. Önünüze menüyü koyup seçimi size bırakmaktan ziyade garsonlar 'bize bırakın' diyorlar ve kuzu kaburga, lokum, salata ve tatlılarla masayı donatıyorlar. Tadı damağınızda kalacak bu lezzet dolu yemek biraz pahalıya patlayabiliyor. Değer mi? Değer. / Adres: Nisbetiye Cad. No:87 Etiler, 34337 İstanbul - Telefon: 0212 358 30 22

2 thoughts on “En İyi 7 Steakhouse Restoranı | İstanbul – 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.