Diğer Listeler

Evde Yemek Yapmayı Sevenler için 7 Kullanışlı Ürün

Evde Yemek Yapmayı Sevenler için 7 Kullanışlı Ürün

Bulaşık derdi olmadan dışarıda yemek çoğu zaman rahat gelse de, insanın kendi yaptığı yemeği özlediği zamanlar oluyor. Özellikle dışarıda yemekten bıkmış beyaz yakalılar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. Fakat yemek yaparken her şey tarifteki gibi olmuyor maalesef. Üç yemeği bir arada yapmaya çalışırken kimi zaman altı kısılması gereken yemek unutulabiliyor, yemeği altı yanabiliyor. Bu gibi durumlar için ise mutfak araç gereçlerinin yardımı çok büyük.

Bu listede evde yemek yapmayı sevenler ya da başlamak isteyenler için 7 kullanışlı ürün var. Mutlaka mutfağınızda bulunması gereken bu 7 ürün sayesinde mutfak bir karmaşaya dönmekten kurtulacak, sizler de keyifle yemeğinizin tadını çıkartabileceksiniz. Bakalım bu 7 kullanışlı ürün neler?

1- Sıvı Ölçü Kabı

Yemekte en önemli noktalardan biri ölçü. Önce tencereye 1 litre su koyun, 500 ml süt ekleyin gibi terimlerde bardak ile ölçekten sıkılanlar için birebir ölçü kapları. Üzerinde farklı ölçü birimleri olanlar ise daha çok tercih sebebi.

2- Ölçü Kapları

1 tatlı kaşığı her ne kadar tariflerde basit bir anlatım olarak gözükse de el ayarı işin rengini oldukça değiştiriyor. Bu gibi durumlar için bir yemek kaşığı ama tam mı dolu dolu mu diye endişe etmenize gerek yok. Dörtlü ya da beşli satılan ölçü kapları mutfakta hayat kurtarıyor.

3- Patates Dilimleyici

Patatesi soymak, kızartmaya hazırlamak mutfakta oldukça vakit alıyor. Hepimiz de dışarıda yediğimiz patatesler gibi eşit kesilmiş dilimler istiyoruz. Patates dilimleyicileri mutfaktaki en büyük pratik ürünlerden biri. Bir çok şefin de kullandığı bu dilimleyicide, patatesin kabuğunu güzelce yıkayıp, aparata yerleştirmeniz yeterli. Üstelik bu gibi ürünlerde patates dışında başka sert sebzeleri de kullanabilirsiniz.

4- Yeşillik Kurutucu

Basit bir ürün gibi dursa da, mutfakta hayat kurtaran ürünlerden biri. Aynı kabın içinde yeşilliklerinizi güzelce yıkayıp, ardından manuel olarak çevirerek kurutabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı olan bu ürün, restoranların mutfaklarında da yerini almış durumda.

5-Bölmeli Tava

Bu ürün tam bir sanat eseri. Bir tarafta yumurtanız pişerken, diğer kısma sosislerinizi atabilirsiniz mesela. Az kalmış yemeklerinizi farklı kısımlarda ısıtabilirsiniz. Kombinasyonları saymakla bitmez. Mutfakta böyle bir ürününüzün olması sizi bulaşıktan kurtaracak ve zaman tasarrufu yaptıracaktır.

6- Yeşillik Makası

Yeşil soğanlar, maydanozlar, kıvırcıklar artık bir dert değil. Özellikle yeşil soğan doğrarken gözlerin yaşlanmasını bir kenara bırakıyoruz. Bu ürünle yeşilliklerinizi rahatlıkta elde doğrayabilirsiniz.

7- Çoklu Zamanlayıcı

Bu ürün sayesinde fırındaki,ocaktaki yemeğinizin süresini ayarlayabilir ve unutma riskinden kurtulabilirsiniz. Yanındaki küçük tahtaya hangi yemeğin süresi olduğunu yazabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu ürün “Tüh, 10 dakika önce fırını kontrol etmem gerekiyordu.” gibi dertlere son veriyor.

Şimdiden mutfakta başarılar dileriz…
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir