Diğer Listeler

İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı 7 İftar Mekanı – 2018

İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı 7 İftar Mekanı

Mübarek Ramazan ayı geldi çattı. İster istemez “Nerede yesek? Ne yesek?” soruları da başladı. Sizler için İstanbul Avrupa yakasında rahat rahat oruç açabileceğiniz hem de uygun fiyatlı olan lezzetli mekanları listeledik. Bakalım İstanbul Avrupa yakasında iftarımızı cep dostu bir şekilde nerelerde açabiliriz? Hoşgeldin ya şehr-i Ramazan.

Avrupa Yakası İftar Mekanları listemize göz atmayı unutmayın. Ayrıca yoğun Ramazan akşamlarında rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Menülerde iftariyelik, çorba, salata gibi seçenekler standart olduğundan daha çok lezzetli detaylar üzerinde durulmuştur.

 

1. Abdülkadir Restaurant

Vedat Milör’ün Kastamonu pastırmasına 10 üzerinden 11 veriyorum dediği yerdir Abdülkadir Restaurant. Ramazan için ise iftariyelik, çorba, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve bir adet içecek ile 65 TL karşılığında lezzetli ve uygun bir iftar menüsü hazırlamışlar. Üzerine de sınırsız çayları var. Ana yemek olarak önce kavurma ve pilav, üstüne de porsiyon döner geliyor. 4 tatlı çeşidinden birini de tatlı olarak seçebiliyorsunuz.

Adres: Sakızağacı Mahallesi, İstanbul Cd. No:28, 34142 Bakırköy/İstanbul – Telefon: (0212) 543 49 36

2. Aziyade Restaurant

Haliç manzarasına karşı iftarınızı açabileceğiniz sıcak bir mekan Ayizade Restaurant. İftar menüleri ise seçtiğiniz ana yemeğe göre fiyatlandırılıyor. Güveç menüleri 85 TL, beyaz et menüleri ise 75 TL. Üstelik sahurda da 42 TL karşılığında açık büfeleri mevcut.

Adres: İdris Köşkü Cad. Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri, 34050 Eyüp/İstanbul – Telefon: (0212) 497 13 13

3. Has Konya Mutfağı

Konya mutfağında başarılı mekanlardan biri olan Has Konya Mutfağı; iftariyelik tabağı ardından içli köfte, yaprak sarma, sigara böreği gibi lezzetler sunuyor. Ana yemek olarak ise sırasıyla masanıza etli ekmek, peynirli pide, tavuk şiş, Adana-Urfa kebap, kanat ve fırın kebabı geliyor. Tatlı ve meyvenin açık büfe olarak sunulacağı iftar menüsünde ise 1 adet meşrubat ve sınırsız su,çay, şerbet ikramı var. Bu dolu dolu iftar menüsünün kişi başı fiyatı ise sadece 69 TL. Üstelik sahurda da açıklar.

Adres: Kartaltepe Mahallesi Suvari Cad. No: 23/1 Küçükçekmece, İSTANBUL 34000 (K.Çekmece-Sefaköy Metrobüs Durağı yanı) – Telefon: 0212 599 09 964. Kömür Türk Mutfağı

Mercimek çorbası ve iftariye tabağıyla açılışı yapan iftar menülerinde, soğuk meze ve ara sıcak ardından seçmeli olarak ana yemek geliyor. Tosya kebabı ve hünkar beğendi yanında pilav ile seçenekler arasında. Ana yemekten sonra tatlı olarak güllaç ve sütlaç var. Bu iftar menüsünün fiyatı ise sadece 59.5 TL. Üstelik büyük aileler veya etkinlikler için özel salonları mevcut.

Adres: Akşemsettin Mahallesi, Fevzi Paşa Cd. No:16, 34080 Fatih/İstanbul – Telefon: (0212) 631 40 04

5. Peçko Pide

Kilyos’ta yiyebileceğiniz en iyi Karadeniz pidesini yapan Peçko, iftar için bol kavurmalı, pastırmalı pide içeren bir iftar menüsü hazırlamış. Çorba, iftariyelik ve salata yanında dilediğiniz pideyi seçebiliyorsunuz. Bir içecek dahil olan iftar menüsünde tatlı ile birlikte sınırsız çay ve su ikramı var. İftar menüleri kişi başı 60 TL. Yok ben pide istemiyorum, lahmacunsuz yapamam diyenlerdenseniz onlar için de ek bir menüleri var. Güzel bir ziyafetin ardından Kilyos sahilinde deniz kokan bir yürüyüş de iyi gelecektir.

Adres: Kumköy Mahallesi, Cerrah Hasan Bey Cd. No:2, 34450 Sarıyer/İstanbul – Telefon: (0212) 201 10 12

6. Saafi Döner

Saafi Döner, ilk üç ve son üç gün rezervasyon yaptıran müşterilerine küçük bir indirim sağlamış ve normalde 64 TL olan iftar menüsünü 50 TL’ye çekmişler. İçerisinde iftariyelik ve çorba dışında, etli sarma ve su böreği gibi ara sıcaklar var. Ana yemek olarak 1,5 porsiyon döner ve pilav mevcut. Üstelik açık büfe tatlı ve meyve servisleri var. İkitelli şubeleri ise sahurda da hizmet vermekte.

Adres: No:122 Mahmutbey Cad, 34210 Bağcılar/İstanbul – Telefon: (0212) 657 74 74

7. Saraylı Restaurant

Çorba, pastırmalı çiğköfteli iftariyelik tabağı, bal-kaymak, salata, içli köfte, döner, kebap derken saymakla bitmiyor Saraylı’nın iftar menüsü. Bu doyurucu iftar menüsünün fiyatı ise kişi başı 69 TL. Üstelik grup katılımları için özel alanları mevcut.

Adres: Başakşehir Mahallesi, Atatürk Bulvarı, İkitelli OSB No:223, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul – Telefon: (0212) 485 81 11
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir