En İyilerİçkiKokteyllerLİSTELER

İstanbul Kadıköy’ün En İyi Kokteyl Barları

Son yıllarda revaçta olan kokteyl kültürü Beşiktaş’tan sonra Kadıköy’de de kendine yer buldu. Dünyada kokteyl barları adına her geçen gün yeni ve heyecan verici örnekler görüyoruz. Türkiye de son yıllarda koktey barları ile atağa kalktı. Özellikle mahalle kültürünü en iyi yaşatan semtimiz olan Kadıköy’de her geçen gün dünya standartlarında yeni barlar açılıyor.

Birbirinden güzel kokteyl mekanları, iddialı menüleriyle Kadıköy’ün klasik barları dünyanın en iyi barlarının tahtını sallayacak gibi görünüyor. Sizin için Kadıköy’ün en iyi kokteyl barlarını listeledik.

1. Lelabbo

Özgün kokteyller denemek isteyenlere tavsiye edeceğimiz bir mekan. Two scoops karadut öne çıkan ürünü olarak göze çarpıyor. Çalışanlar ilgili ve mekan tasarım olarak son derece orijinal. Lelabbo Instagram hesabı üzerinden yıllardır “mühendis” standartlarında kokteyl tarifleri veriyor. Nihayet Kadıköy’de kendi mekanını açtı. Mükemmel kokteyller için Kadıköy’de ilk uğramanız gereken mekan Lelabbo.

Adres: Caferağa, Moda Cd. No:159B, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon:

2. Fahri Konsolos

“Rezervasyon almıyoruz çünkü çok küçüğüz” diyen yerin kötü bir yer olma ihtimali yoktur. Fahri Konsolos da Kadıköy’de harika kokteyller yapan küçük bir işletme. Hatta ilk üst seviye kokteyl barı. Mekan o kadar rağbet görüyor ki Instagram hesaplarında da bu rezervasyon taleplerine nokta koymak istemişler. Tüm ürünler özenle hazırlanıyor ve menüsü daha önce tatmadığınız lezzetleri vaat ediyor.

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No. 30 D:C, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon:

3. Kutup Moda

Kadıköy’ün loş ışıklar içindeki güzel ambiyanslı mekanlarından biri Kutup Moda. Klasik kokteyllerin en iyi örneklerini burada deneyebilirsiniz. Kaliteli kokteylleri ve atıştırmalıklarıyla Kadıköy insanına hitap eden gizli ama son derece başarılı bir mekan.

Adres: Caferağa, Moda Mektebi Sk. No:26, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (216) 449 94 40

4. Mathilda’s

Mathilda’s, gecenin sonunu getireceğiniz bir kokteyl mekanı. Tüm lezzetler mekana özel olarak hazırlanıyor, müzik belli bir saatten sonra dans müziğine dönüyor ve partinin dozu iyice artıyor. Arkadaş grubunuzla gidip tüm lezzetlerini denemenizi tavsiye ediyoruz. 2023’te bir yangın sonrası tüm dekorasyonu yenilendi. Eski hali bizce daha iyiydi ama Mathilda’s da Kadıköy’ün klasik kokteyl barları arasına çoktan girdi bile.

Adres: Caferağa, Sakız Sk. no:10/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0530 381 62 00

5. Allen Kitchen & Cocktail

Hem alkollü hem de alkolsüz kokteyl seçenekleriyle Bağdat Caddesi’nin parlayan yıldızı Allen Kitchen and Coctail. Mutfağının da ayrıca çok lezzetli olduğunu belirtelim. Rezervasyonlu giderseniz kalabalıktan korunmuş olursunuz.

Adres: Suadiye, Bağdat Cad. No: 477/B, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 483 36 83

6. Zürafa no: 203 Kitchen & Cocktail Bar

Bağdat Caddesi’inde hemen hemen tüm mekanlar gerçekten kaliteli unsurlarıyla öne çıkıyor ancak no:203 bunu bir üst seviyeye taşımayı başarıyor. Mekanın ambiyansı, mutfağının çeşitliliği ve kokteyl menüsüyle mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir mekan.

Adres: Göztepe Mah. Bağdat Cad. No203/A Kadıköy/İstanbul
Telefon: +90 (530) 652 84 68

7. The Townhouse

Suadiye’de plaj yolunda yer alan, tasarımı ve ambiyansıyla yurtdışındaki örneklerini aratmayan bir mekan Townhouse. Mutlaka rezervasyonla gitmelisiniz çünkü özellikle yoğun saatlerde masa beklemeniz çok olası. Yemekleri ve tatlıları ayrıca çok leziz.

Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. No13, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 463 14 15

Şef Özer

1980 doğumlu bir Karadenizli. Yemek yapmak en büyük tutkularından biri. Part-time şef full-time E-ticaret yöneticisi... Sucuk sever...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir