ÇikolataEn İyilerİstanbul

İstanbul’daki En İyi 7 Çikolata Yapan Mekan – 2016

Çikolata; tropik kakao ağacının çekirdek denen tohumlarından yapılan ve en çok sevilen yiyeceklerden. Kalori değeri yüksek, enerji veren bir yiyecek. Çikolata sadece lezzetli bir yiyecek değil aynı zamanda birçok faydası da mevcut.

En başta psikolojik olarak mutluluk hormonu salgıladığını söyleyebiliriz. Özellikle kadınların moral bozukluğunu atlatmak için sarıldıkları yegane deva. Bilim adamları bu durumu, çikolatanın vücuttaki mutluluk verici kimyasalları harekete geçiren bir etkisi olmasına bağlıyor. Bunun yanında kanın pıhtılaşmasını ve  bağırsak kanserini önlediği tespit edilmiş, yaşlanmaya bağlı göz bozukluğu, erken doğum ve  zihinsel sorunlara karşı da vücudu koruyor.

Yılbaşı da geldi çattı. Vazgeçilmez tatlardan olan çikolatayı nereden temin edebilirsiniz diye aklınızın bir köşesinden geçiriyorsanız; çikolataya gönlünü adamış, sadece bu işte uzmanlaşmış ve en iyisini yapmaya özen gösteren yeni nesil butik çikolatacılar türedi.

Özel üretimlere sahip birbirinden lezzetli belki de adını yeni duyacağınız birçok çikolatacı arasından en iyilerini seçip derleyelim dedik. Çikolata tutkunlarını ekran başına toplayacak İstanbul’daki en iyi 7 yeni nesil çikolatacısı; buyrunuz.

1- Valonia

Picture 1 of 7

Çikolatacı diyince şüphesiz akla ilk gelen, hemen herkesin aşina olduğu tatlıcı: Valonia! Dükkanın önünden her geçişinizde çikolata şelalesine bakıp hayallere dalabilirsiniz. Tatlı kriziniz geldiğinde sufle görünümlü içi akışkanlı çikolatalı ıslak keki derdinize deva olabilir. / Adres: Türkali, Ihlamurdere Cad. 40/B, Beşiktaş/İstanbul - Telefon: (0212) 259 1850

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir