En İyiler

İstanbul’un En İyi 7 Hayvan Dostu Mekanı – 2018

İstanbul’un En iyi 7 Hayvan Dostu Mekanı – 2018

Hayvan sevgisi ile dolup taşan kalpler bilir ki, evcil hayvanlar kimi zaman en yakın arkadaşınız kimi zaman da evladınız olur . Okuldan bir arkadaşınızla bir mekana gitmek istediğinizde bu bir problem olmasa da, biricik evcil hayvanınızla bir mekanda oturmak istediğinizde büyük bir probleme haline gelir ve bu tüm hayvan severleri üzer. Neyse ki geçmişte büyük bir problem olan bu mesele, günümüzde insanların tabularını yıkmasıyla ortaya hayvan dostu samimi mekanları çıkarttı.

Hayvan severlerin günümüzdeki iletişim kolaylığından daha rahat seslerini duyurabildikleri bu dönemde hayvan dostu mekanların sayıları da git gide artmakta. Bizler de içlerinden hem harbi yiyebileceğiniz hem de hayvan dostunuzla rahat rahat keyif sürebileceğiniz mekanları derledik. Umarız ileride tabularımız tamamen ortadan kalkar ve hayvanların insanlarla eşit haklara sahip olduğu dost canlısı bir dünyada yaşarız. Bakalım İstanbul’un en iyi 7 hayvan dostu mekanı nereler?

1- MOC İstanbul, Nişantaşı

Lezzetli kahvelerinin yanında hayvan severliğiyle nam salmış MOC İstanbul’un Nişantaşı dahil her şubesinde aynı dost canlılığını görebilirsiniz. Taze kahvenizi yudumlarken, lezzetli tatlılarıyla kendinizi şımartabilirsiniz.

Adres: Teşvikiye, Şakayık Sokağı 4/A, 34365 Şişli/İstanbul – Telefon: (0212) 234 44 65

2- Kruvasan, Nişantaşı

Cihangir, Nişantaşı, Moda gibi semtler hayvan severler ile dolup taşınca ister istemez hayvan dostu mekan sayısı da yüksek oluyor. Bu mekanda biricik dostunuzla otururken çikolatalı kruvasan ve filtre kahve ikilisini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Akşam üstü gideceğim diyorsanız da kocaman hamburgerlerini denemeden geçmeyin deriz.

Adres: Teşvikiye, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. 10/C, 34365 Nişantaşı-Şişli/Şişli/İstanbul – Telefon: (0212) 296 86 56

3- Dört Kadıköy, Moda

Kadıköy’ün en hayvan sever mekanlarından biri Dört Kadıköy. Mekana gittiğinizde siz lezzetleri denerken dostunuz da yan masadaki arkadaşlarıyla sohbet edebilir. Bu mekanın çekirdekleri o kadar özenle seçilmiş ki, kahvelerini denediğinizde işte bu diyeceksiniz. Balkabaklı cheesecake ise alıştığınız sıradan cheesecakeleri bir köşeye atacak.

Adres: Caferağa Mahallesi, Ressam Şeref Akdik Sokağı No:19, 34710 Kadıköy/İstanbul –Telefon: (0216) 470 89 09

4- Lucca, Bebek

Filmlerde ve dizilerde mutlaka bir sahne gördüğümüz Lucca, Bebek’te hayvan severlere kucak açmış mekanlardan biri. Bebek sahilinde dostunuzla birlikte 3-5 tur yaptıktan sonra nefis Lucca lezzetlerini deneyebilirsiniz. Dikkat, her an her yerden ünlü çıkabilir! Havalar sıcaklaşıyor bu yemeğin üstüne güzel bir dondurma gider diye düşünüyorsanız az ilerisindeki “Mini Dondurma” da sizleri bekliyor.

Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. 51/A, 34342 Sarıyer/İstanbul – Telefon: (0212) 257 12 555-Kosmos, Beşiktaş

Çeşit çeşit biralarıyla ve tatlı bardak altlıklarıyla Kosmos, size ve dostunuza keyifli bir akşam vaat ediyor. Arkadaşlarınızla dışarı çıkıp alemlere akarken dostunuz da size eşlik edebilir. Lezzetli kokteyllerine de mutlaka bir şans vermelisiniz.

Adres: Yıldız Mh., Beşiktaş Cd. 19/A, 34330 Beşiktaş/İstanbul – Telefon: (0212) 259 00 90

6-Wuufbox Cafe & Shop, Arnavutköy

Bir cafe düşünün, hayvanlarla dolu! Buraya gelen neredeyse herkes evcil hayvanıyla birlikte geliyor. Mekan o kadar dost canlısı ki, dostlarınız için her şeyi düşünmüşler. Siz keyfinize bakarken dostunuz rahatça dolaşabilir, arkadaş edinebilir, su kaplarından dilediğinde suyunu içebilir ve uslu durursa ödül maması bile kazanabilir. Üstelik eğer evcil hayvanınızla birlikte giderseniz kahve alımlarınızda bir kart alıyorsunuz ve 10. kahveniz bedavaya geliyor. Fotoğraftaki minik arkadaş ise “The Boss”. :)

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy-Bebek Caddesi 21 A/B, 34345 Arnavutköy Caddesi/Beşiktaş – Telefon: (0212) 265 96 09

7- Aşşk Kahve, Kuruçeşme

Kuruçeşme’nin sıcacık ve bilindik mekanlarından Aşşk Kahve de hayvan dostu mekanlar arasında. Deniz havasını içinize çekebileceğiniz ve güzel bir ziyafet çekebileceğiniz bu mekanda hayvan dostlarınız da rahat edecektir. Favorimiz ise sıcak çikolatası. Sıcak süt ile birlikte gelen lezzetli çikolata sütün içinde erirken siz de boğaz manzarasında huzur bulabilirsiniz.

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. 64/B, 34330 Beşiktaş/İstanbul – Telefon: (0212) 265 47 34
Dostunuzla birlikte eğlenceli ve lezzetli günler dileriz…
Bazı görseller Foursquare sitesinden alınmıştır.
One thought on “İstanbul’un En İyi 7 Hayvan Dostu Mekanı – 2018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir