En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi 7 Salep Adresi – 2018

İstanbul’un En İyi 7 Salep Adresi – 2018

Havalar iyiden iyiye soğumaya başlarken biz de içimizi ısıtacak içeceklerin peşine düştük. Bol tarçınlı ve muhteşem kokusuyla salep en sevilen kış içeceklerin başında geliyor.

İstanbul’daki en iyi 7 salep adresini sizler için araştırıp, derledik.

1- Serez Dondurmacısı, Maltepe

Geleneksellikten vazgeçemeyenler için klasik tadın haricinde, farklı lezzetler denemek isteyenler için Antep fıstıklı ve Belçika çikolatalı salep çeşitleri bu kış Serez Dondurmacısı’nda daha renkli geçecek.

Adres: Altayçeşme Mah. Begonya Sok. No:47 Maltepe, İstanbul Tel: 05372632224

2- Özsüt, Kadıköy

Dondurma ve lezzetli tatlı çeşitlerinin ön planda olduğu Özsüt’ün İstanbul’da 50 şubesi daha bulunuyor. Soğuk kış günlerinde sıcacık salebiyle içinizi ısıtabilirsiniz.

Adres: Caferağa Mah. Tavus Sok. No:14 Kadıköy, İstanbul Telefon: 02163368655 Şubeler: http://www.ozsut.com.tr/subeler

3- Güllüoğlu

Güçlü bir geleneğin temsilcisi olan, baklavalarıyla ünlü Güllüoğlu, havaların soğumasıyla beraber sıcak içecek seçeneklerini arttırdı.  Kışın vazgeçilmezleri olarak kabul edilen, kahve, sıcak çikolatayı sunmanın yanısıra geleneksel bir tat olan salep de menüsündeki lezzetler arasında.

Adres: Karaköy, Rıhtım Cad. Katlı Otopark Altı No: 3 – 4 İstanbul Telefon: 02122930910

4- Sütiş, Emirgan

Pazar kahvaltılarının baş tacı olan Emirgan Sütiş’te, kahvaltıdan sonra, güzel manzara eşliğinde salebinizi yudumlayabilirsiniz.

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Caddesi, No 46, Emirgan, Sarıyer, İstanbul Telefon: 0212 323 50 30

5- Zeynel Muhallebicisi, Yeniköy

Sakızlı kazandibi, tavuk göğsü, portakallı ve incirli muhallebi gibi sütlü tatlılarıyla gönlümüzü çelen Zeynel Muhallebicisi salebi ile de fark yaratanlardan. Kış aylarında yoğun ilgi gören bu içeceği bir de Zeynel’de için.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No 167, Sarıyer, İstanbul Telefon: 02122628987 Şubeler: zeynel.com.tr/tr/subeler

6- Fazıl Bey’in Türk Kahvesi

Adı Fazıl Bey’in Türk Kahvesi olsa da salebi de türk kahvesi kadar iddialı. Yemeğin üzerine çay-kahve ya da salep keyfi yapmak için oldukça uygun bir yer.

Adres: Caferağa Mahallesi, Serasker Caddesi, No 1/B, Kadıköy, İstanbul Telefon: 0216 450 28 70

4-fazil-bey-turk-kahvecisi-salep

7- Yeniköy Kahvesi

Yeniköy Kahvesi, vazgeçilmez salep rotalarından. Şömine başında ya da Boğaz manzaralı bahçesinde içeceğiniz mis kokulu tarçınlı salebin keyfi ayrı olacak.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Kürkçü Faik Sokak, No 4, Sarıyer, İstanbul Telefon: 02122993810

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir