Genel Yemekler

İstanbul’un En İyi Manzaralı 7 Restoranı

İstanbul’un En İyi Manzaralı 7 Restoranı

1. Galatada 24, Galata

Galata’da Georges otelin terasında çok şık modern bir meyhane Galatada 24. Bozcaada’nın başarılı mekanları Adam, Patiska ve Madam Nica’nın yaratıcıları Oya Terzioğlu ve Saada Delen tarafından işletiliyor. Menüleri geleneksel Türk mutfağı, Ege, Girit, Rum ve Ermeni mutfaklarının harmanıyla lezzetli seçkiler sunuyor. Et tartar yapımına yakın bir metodla yapılan et turşusu, yoğurtlu sarımsaklı ılık balkabağı, haşlama ayva, patlıcanlı atom akılda kalan başlangıçlar. Hem Türk lezzetleri hem de manzaraya hayran kalabilirsiniz. Kahvaltıları çok meşhur. Kuzey Ege’den gelen taze ve yöresel ürünlerle hazırlanıyor.

Adres: Müeyyedzade Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Cd. No:24, 34425 Beyoğlu/İstanbul Telefon: 05325647794

2. Leb-i Derya, Beyoğlu

Boğazı en net gören, Tarihi Yarımadası ile de kendine hayran bırakan mekan, İstanbul’u başka açılardan önünüze sunuyor. Bu muhteşem ambiyanta lezzetlerin ve iyi müziğin eşlik ettiği mekandan kendinizi almak hiçte kolay olmayacak.

Adres: Şahkulu Mah., Kumbaracı Ykş. No:57, 34425 Tünel/Beyoğlu Tel: 0541 366 84 80

3. Lacivert Restaurant, Beykoz

Huzur verici bir havası olan bu restoran, boğaz köprüsünün hemen altında bulunuyor. Güzel konumunun yanı sıra mutfağında birbirinden farklı eşsiz yemeklerle tanışabilir ve yiyeceklerin tadına varabilirsiniz.

Adres: Anadolu Hisarı Mh., Körfez Cd. 57/A, 34410 Beykoz Tel: 0216 413 37 53

4. 5. Kat Restaurant, Cihangir

5. Kat Restaurant, İstanbul’un en eski sivil kültür merkezi olan birçok kültürel etkinlik, konser, söyleşi ve sanat atölyelerine yıllarca ev sahipliği yapan Bilsak binasının 5. Katından ismini almış ve şehrin Sarayburnu’ndan Boğaziçi’ne uzanan enfes manzarasıyla lezzeti birleştirmiş. 5. Kat’ın mutfağında başlangıçlarda sıcak atıştırma tabağı, ev yapımı olan 5.Kat böreği gibi lezzetler var. Ana yemek olarak ise makarnalar, deniz ürünleri, et ve tavuk çeşitleri sofraları süslüyor. Dilerseniz, mekanın belirlediği fiks menüleri de tercih edebilirsiniz.

Adres: Cihangir Mahallesi, Soğancı Sk. No:7, 34427 Beyoğlu Tel: 0212 293 37 74

5. İstanbul Modern Restoran

İstanbul Modern Restoran, Eski İstanbul ve Boğaz manzarasının zevk-ü sefasını, Türk ve Dünya mutfağı lezzetleri eşliğinde sürmek isteyenlere, İstanbul Modern Sanat Müzesi içerisinde hizmet veriyor.

Adres: Asmalımescit Mahallesi Meşrutiyet Caddesi, No:99 Beyoğlu Tel: 0212 334 73 00

6. A’jia Restaurant, Kanlıca

Akdeniz ve Dünya mutfağından özel lezzetler sunan A’jia Restoran, ödüllü şef ve ekibinin ellerinden oluşan özel menüsü ve eşsiz boğaz manzarasıyla keyifli bir atmosfere sahip.

Adres: Kanlıca Mahallesi, Çubuklu Cad. Ahmet Rasim Paşa Yalısı No:27, 34810 Beykoz Tel: 0216 413 93 00

7. Deniz Yıldızı, Çengelköy

Lezzetli yemekleri, sunumu ve ilgili çalışanları ile deniz kenarında keyifle vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Taze balıkları, mezeleri, kalamar tava, karides güveç ve balık kokoreci deneyin.

Adres: Havuzbaşı Cad. Karakol Sk. No:9 Çengelköy Tel: 0216 422 80 83

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)
Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir