En İyilerLİSTELER

Kadıköy’de En İyi 7 Midyeci – İstanbul

Kadıköy’ün En İyi Midye Dolma Satan Mekanları

Severek tükettiğimiz midye dolmalar hakkında herkes bir şey söylüyor. “Şöyle zararlı, böyle zararlı, asla midye yemeyin, pil yalayın daha iyi!” diyen de çok. Lakin Ermenilerle başlayan ve günümüzde Mardinlilerin tekelinde olan midyecilik, bugün Türkiye genelinde büyük bir sokak lezzeti sektörüne dönüşmüş durumda. Ayak üstü yenilen ve sevenin bir oturuşta 50 tane yediği, sevmeyenin de nefret edip yemekten çekindiği bu fenomen yiyeceğin Kadıköy’deki en iyilerini araştırdık ve sizler için derledik.

İşte size Kadıköy’deki en iyi midye dolmacılar.

Buyrun bakalım… Afiyet olsun.

1. Kadıköy Midyecisi

Kadıköy Midyecisi, Kadıköy’de en favori midyecimiz. 7’den 70’e herkesin sevdiği bir mekan. Midye tezgahının ve çeşitlerinin 1989’da midye tezgahında başlayan serüvenleri aynı lezzetle bugün de devam ediyor. Kadıköy Midyecisini öne çıkaran detaylardan biri Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı çiftlik midyelerini kullanmaları ve midyeleri kendi özel lezzet ve formülleriyle sunmaları. Acılı, sıcak, soslu ve klasik midye çeşitleri var. Hepsini denemek şart çünkü hepsi ayrı bir lezzet taşıyor. Özellikle tencere soslu midyesi bizim favorimiz.

Bir de midye üzerine sıkılan özel sosları ile farklılaşıyorlar. Bu anlamda da Türkiye’de ilkler. Chilli sos, ponzu, acı sos ve HarbiYiyorum sos farklı damak zevkine uygun. Limon sıkmak yerine bu sosları da midye dolmalarınızın üzerine damlatıp yiyebilirsiniz. Kokoreçini de es geçmemek lazım. İster İzmir, ister İstanbul usulü dilediğiniz gibi midenize indirebilirsiniz. Ayrıca yine özel soslu midye tava burger de yapıyorlar. (Bu da Türkiye’de ilk.)

Kadıköy Midyecisi, Pazar-Perşembe günleri 11:00 – 03:00, Haftasonu ise 11:00 – 04:00 saatleri açık. Her daim taze ve sıcak servisleri mevcut. Evlere de servis yapıyorlar.

Adres: Caferağa, Sarraf Ali Sk. 22/b, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 330 05 47

2. İzmir Midye – Sahrayıcedit

Gerçek İzmir Midye yemek istiyorsanız İzmir Midye doğru adres. Bütün midyelerini İzmir’den getiriyorlar. Yakın bir zamanda menülerine İzmir söğüş de eklenmiş. İsteyene paça çorbası da var. İzmir usulü midye dolması gayet başarılı. Midyeleri her daim günlük ve buram buram İzmir denizi kokuyor.

Adres: Sahrayı Cedit, Atatürk Cd. 27/A, 34734 Kadıköy/İstanbul

3. Midyeci İsmail

Midyeci İsmail, Kadıköy’de hemen hemen herkes tarafından tanınan ve sevilen bir mekan. Taze ve sıcak midyelerini yemeyen Kadıköy’lü çok azdır sanırım. Midyelerini özel havuzlarda taşsız ve kumsuz olarak kendileri yetiştiriyor. Gece saat 02:00’ye kadar taze ve sımsıcak midye çıkıyor.

Kokoreç ve çorba çeşitleri de mevcut.

Adres: Osmanağa, Rıhtım Cd. No:12, 34714 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 773 03 53

4. Midyeci Murat

Midyeci Murat 20 senedir midyecilik yapıyor. Seyyar midye satarak başladığını işine Caddebostan’da devam ediyor. Müdavimi oldukça fazla. Midye dolması ve kokoreçi ise lezzetli. Caddbostan’da Migros’un hemen karşısında.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Caddebostan İsleke Sokak, Giray Apt, No:34, A/6, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 536 815 07 10

5. Midyetik – Kadıköy

Midyetik, 1968’den beri 50 yıllık lezzet ve tecürbeyle Kadıköy Moda’da midye severlerle buluşuyor. Zaten kendileri çiftlik midyesi üreticisi ve Türkiye’de birçok yere kendileri midye dolma yapıp veriyorlar. Acılı, soslu, kuş üzümlü ve daha bir çok çeşidi var. 04.00’e kadar açık.

Adres: Caferağa Mahallesi Moda Caddesi, Dumlupınar Sk. No:1A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 533 388 63 22

6. Moda Midyecisi

Moda Midyecisi, midye sevenler için bir diğer yol üstü midye dolma atıştırmalık mekan. 4 çeşit midyeleri ve birçok sosları var.

Adres: Caferağa, Moda Cd. No:52, 34710, 34710 Kadıköy/İstanbul

7. Mercan Kokoreç

Salaş lezzetlerin beğenilen mekanı ve ilklerinden biri Mercan Kokoreç. Hepimizin önünden geçtiği ya da midyesini, kokoreçini yemişliğimiz vardır. Eğlencenin, maçların, konser çıkışlarının uğrak adreslerindendir Mercan Kokoreç. Önce kokoreçiyle adından söz ettirdi, şimdi de midye tava çeşitleri ve midye dolmasıyla damaklarda taht kurmaya başladı. Denemeli, yemeli…

Adres: Caferağa, Muvakkıthane Cd. 15/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 450 56 56

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir