KadıköySardalya

Kadıköy’de Izgara Sardalya Nerede Yenir? Balıkçı Lokantası, Kadıköy, İstanbul

Malumunuz Eylül demek mevsimlerden balık demek. Balık takvimini bilenlerimiz ayrıca bunun Sardalya, Palamut ve İstavrit demek olduğunu da iyi bilir. Hele ki yağlandı mı bizim en favorimiz olan Sardalya’nın ızgarası Eylül ayı itibariyle masalarımızın baş tacı olur.

Eğer masada olmaz ise ucuz ve istediğimiz pişimde yapan lokanta ararız ki, bu lokantalardan bir tanesini denemeniz için size de önereceğiz: Balıkçı Lokantası.

Yeri Kadıköy’de ama çarşı içinde değil, rıhtıma paralel bir sokakta ve nispeten izole bir yerde. Etrafında başka balıkçılar da yok. Alkolsüz bir mekan; balıkları daima taze ve ızgarası ile iddialı.

Nereden mi biliyoruz? Efendim çok basit. Kadıköy Balıkçılar Çarşısı içerisindeki önünde kuyruklar olan Marmara Balık’ın sahibinin bir lezzet projesi burası. Balıkçı Lokantası ile çiğ sattığı balığı bir de pişirerek müşterilerine sunmak istemiş.

Kadıköy'de Sardalya Nerede Yenir?

Hal böyle olunca balığı satan doğrudan balıkçının kendisi olmuş oluyor. Mekandaki balık çorbası her yerde içebileceklerinizden. Terbiyeli. Biz terbiyeli çorba pek sevmiyoruz. Balığın tadı gidiyor, unun tadı mas mas ağzı ele geçiriyor. Yine de terbiyeli balık çorbası sevenlere tavsiye ederiz.

Ama salatasını ve ızgara sardalyasını -mevsimindeyse-  mutlaka deneyin. Ya da şefe mevsim balığı hangisiyse sorun, o size en taze mevsim balığını en iyi pişirme tekniği pişirip servis etsin. Bu kadar da butik bir yer. Üstelik yoğunluğu da yok. Kafanızı dinleyerek balığınızın tadını çıkartın.

Dediğimiz gibi Balıkçı Lokantası çok iddialı bir yer değil ama gönül rahatlığıyla, taze ve bir o kadar da hesaplı balık yemek için uğramadan geçmemeniz gereken noktalardan biri.

Eğer haşeret-ül bahriye ile aranız iyiyse; jumbo karides ucuzladığı zaman onu da ızgara yaptırabilirsiniz vesselam.

Omega üçünüz bol olsun!

balikci-lokantasi-kadikoy

Balıkçı Lokantası
Rasimpaşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Tayyareci Sami Sokak, No 20/B, Kadıköy, İstanbul
Tel: 0216 3464014

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir