Lezzet Testi

Izgara Köfte ve Karışık Sebze + Türlü, Meal Box.com.tr

Her ay yaptığımız gibi bu ay da kendini geliştirmekten ve inovasyondan geri durmayan Meal Box‘ın yeni çıkan yemeklerini denemeden edemedik. Malum ofis hayatı her zaman kebap, dürüm, sosisli, tost ve lahmacun ile geçmiyor. Eh, güvenilir ev yemeği bulmak da çoğu zaman zor. Ofisten çıkmaya üşendiğimiz ve Meal Box‘tan yemek söylemeye alışkanlık haline getirdiğimiz için sitedeki yeni lezzetler de ilgi alanımıza giriyor.

Madem ilgi alanımıza giriyor öyleyse biz de lezzet testi yapalım dedik, hizmet olsun. Geçtiğimiz ay “Öğrenci Menüsü” adı altında duyurdukları 4 kişilik kiloluk lezzetlerden sonra bu ay gözümüze menülerinden çarpan Izgara Köfte ve Karışık Sebze ile Türlü söyledik.

1. Türlü

Patlıcan, patates ve bilimum sebzenin mükemmel kombinasyonuyla oluşan ve her annenin evladına yedirmekten büyük zevk duyacağı “Türlü” yü bu ay Meal Box’ta görünce gözlerimiz doldu. Hatta annemize de haber ettik. “Aferin iyi yapmışlar. Ye yavrum!” dedi. Türlü, sebze coşkusuna kapılan herkes için bulunmaz bir nimet. Detox’un ev yemeği (üstelik lezzetli) hali.

Bilindiği gibi çeşitli sebzelerin karışımıyla yapılan türlünün Meal Box versiyonunda patlıcan, fasulye, patates, soğan, yeşil biber, kabak, kırmızı biber ve domates sos var. İşte bu tip türlülere “Etsiz Türlü” denir.

Çalışanlar için ideal. Şişkinliğe ve şeker zıplamasına mahal vermeden efendi gibi beslenip işimize koyulabiliriz artık…

sebzeli-izgara-kofte-meal-box

2. Izgara Köfte ve Karışık Sebze

Köfteci bir millet olduğumuz için Izgara Köfte ve yanında da sağlıklı beslenme teması (Karışık Sebze) hoşumuza gitti. Ayrıca sahanda köftede olduğu gibi yanına halka dilim patates de koymuşlar. “Acaba ızgara köfte yerine direk sahanda köfte olsaydı daha mı iyi olurdu?” diye aklımızdan geçirmeden edemedik. Netekim bu kombinasyon iyi olmakla beraber homojen olmayışı sadece klasik köfte ve patates yeme isteğimizi de artırdı. Ama ofiste bunun ideal bir kombinasyon (Izgara Köfte ve Sebze) olduğunu söyleyen hanım arkadaşlarımız üstümüze gelince çok ses etmedik. Zaten kızlar bize söz verdi köfte, patates, ayran partisi yapacağız. Onlar pişirecek, biz de yiyeceğiz.

Hasılı et ve sebze dengesini yakalamak isteyenlerin denemesinde fayda var.

Her iki yeni yemek çeşidinin de yolu ve bahtı açık olsun. Bu arada Meal Box ekmeklerini de yenilemiş. Doygun marka ekmeğe geçmiş.

*Yeni ekmekleriyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı alalım bakalım…

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir