En İyilerLİSTELER

New York’un En İyi Sıcak Çikolatacıları

Sıcak çikolata; süt, kakao, şeker ve bitter-sütlü çikolatanın bir karışımı olarak içimizi ısıtan bir içecek. Aslında bize daha çok yeni yılın gelişini ve çocukluğumuzu hatırlatıyor. İstanbul’da ve Türkiye’nin çoğu ilinde en sevilen içeceklerden biri olan sıcak çikolataya olan ilgi soğuk kış günlerinde artıyor. Mutluluğu da besin değeri de yüksek. Lezzetinin ise püf noktaları var. Bu sefer Türkiye’yi geçtik, New York’un en iyi sıcak çikolatacılarını sizler için araştırıp, yazdık. Çünkü bu konuda çok iddialı yerler var.

İşte karşınızda New York’un en iyi sıcak çikolatacıları listesi...

1- L.A Burdick Soho

1987’den beri el yapımı çikolata üretimi yapıyorlar. L.A. Burdick Chocolate, şu anda New York’ta dünyanın en iyi çikolatalarından ve sıcak çikolatalarından bazılarını üreten birçok lokasyona sahip. Burada Ekvador, Madagaskar, Bolivya ve Peru gibi yerlerden de çikolata çeşitleri mevcut. Ayrıca bitter, sütlü ve beyaz sıcak çikolataları da efsane. Lezzet kadar görselliğe de çok önem veriyorlar. Çikolatalarında şeker yerine arı poleni ve köri tozu kullandıkları aldığımız bilgiler arasında. Görsellikte ikinci aşama ise sunumları. Çikolataları sunduklar ambalaj ve kutular da açılmaya kıyılamayan cinsten.

Adres: 156 Prince St, New York, NY 10012, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon: +12127960143

2- Breads Bakery

Breads Bakery, sürekli tazeliği sağlamak için gün boyunca küçük partiler halinde sürekli  el yapımı ekmekler ve el yapımı hamur işleri üretiyor. New York Magazine tarafından “NY’nin En İyi Sıcak Çikolata” ve French Morning tarafından “NYC’deki En İyi Baget” dahil olmak üzere birçok ödülü var. Yani çikolatası ödüllü. Breads Bakery’in Manhattan’da Union Square, Upper West Side, Bryant Park ve Upper East Side dahil olmak üzere birçok yerde şubesi var. Sosyal medyada da oldukça aktif.

Adres: 18 E 16th St, New York, NY 10003, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon: +12126332253

3- Butterfield Market & Catering

Butterfield Market & Catering, 1915’ten beri New York’un bir parçası olmuş halde. Bizim listemizde sıcak çikolatasıyla yer alıyor ama en iyi malzemelerle yapılmış lezzetli yemekler ve unlu mamuller de sunuyor. İsteyene online satışları da var. Gelelim konumuz olan sıcak çikolataya…

Butterfield Market & Catering’in sıcak çikolatası el yapımı çikolatalardan hazırlanıyor ve pek çok çeşidi var.

Adres: 1150 Madison Ave, New York, NY 10028, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon: +12127582800

4- Li-Lac Chocolates

1923 yılında kurulan Li-Lac Chocolates,  kaliteli ve çok lezzetli el yapımı çikolata ve çikolata hediye kutuları konusunda uzmanlaşmış, köklü bir esnaf çikolata şirketi. Li-Lac Chocolates, el yapımı çikolatalarıyla hem göze hem damağa hitap ediyor. Çeşit, çeşit, her zevke uygun çikolatalar sunarken, gurme çikolata serisi de mevcut.  Online shopları da mevcut.

El yapımı çikolataları sıcak çikolata yapımında da kullanıyor ve bir çok seçenek mevcut. Soğuk- sıcak alternatifleri de var.

Adres: 75 Greenwich Ave, New York, NY 10014, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon: +13476090942

5- Mariebelle

Mariebelle sıcak çikolataları kadar, kahve şurupları ve pastalarıyla da ünlü. Karamelli pastası çoğu kişinin ortak favorisi. Mariebelle sıcak çikolatasını vanilya sevenler vanilya şurubuyla denesin, memnun kalırsınız. Ayrıca dondurmalarını da yazmadan geçemeyiz. Gerçek meyve parçacıklı dondurmaları ve sorbeleri denemeye değer.

Adres: 484 Broome St, New York, NY 10013, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon: +12129256999

Daha önce İstanbul’un En İyi Sıcak Çikolatacıları diye de bir liste yapmıştık. Bir göz atarsınız.

En yeni mekanlar ve lezzet keşifleri için HarbiYiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir