En İyilerLİSTELER

Türkiye’nin En İyi 7 Bayram Şekeri Satan Dükkanı

Şekerleme, Lokum ve Ezmenin En İyi 7 Adresi

Tarihçilerin beyanına göre ”Oruç ayında çıkmak, ağzı açıklığına kavuşmanın şükrü zaman için şeker kelimesine dönüşmüştür” deniyor Şeker (Ramazan) Bayramı için. Mübarek Ramazan ayının bitip, bayramla sonlandırıldığı kültürümüze ”Şeker Bayramı’‘ olarak Şevval Ayının ilk üç gününde bolca tatlı, şekerli gıdalar tüketmek de adet olmuştur. Adı üstüne bayram ve şölendir. Özenli ziyafet sofralarının kurulduğu, topluca yenilip içildiği bu özel günlerde Bayram Şekeri ikramı olmazsa olmazdır. Harbiyiyorum ailesi olarak sizlere Türkiye’nin En İyi 7 Bayram Şekeri Satan Dükkanı’nı derlemekten mutluluk duyuyoruz.

Lokumu, akide şekeri, badem ezmesi, drajesi, bonbonu… Türlü türlü zenginliğimiz tarih boyunca bu özel günlerde ağızları tatlandırmıştır. Günümüzde ”Bayram Şekeri” denince de akla yüzyıllık markalar da geliyor, en genç ve başarılı temsilcileri de aynı anda anılıyor. İşte aralarından en iyi 7 adresi sizler için derledik, hepsi online sipariş ile evlerimize kadar kargo gönderimi yapıyor.

Herkese mutlu ve sağlıklı bayramlar diliyoruz.

1- Cemilzade Ezme ve Lokum – Çiftehavuzlar

1883’den günümüze kalan kaç markamız var ki zaten. Cemilzade’nin 4. kuşak temsilcisi barış bey işini özenle sürdürüyor. Şark bademinde meşhur ezmesi ve manda kaymaklı lokumu en vazgeçilmez ürünlerinden… Online sipariş vermek içinse, cemilzadesiparis.com adresine bakabilirsiniz.

Adres: Cemil Topuzlu Cad. No: 7/C Kadıköy – İstanbul
Tel: 02163850423
Online Sipariş: cemilzadesiparis.com

2- Ezmecizade Elgani – İzmir

”5 kuşaktır aynı gelenekle” mottosuyla vegan, doğal, katkısız ürünler sunan İzmirli Elgani Ezmecizade’den mutlaka cevizli ezmeyi deneyin.

Adres: 871. sok. No:17/A Tarihi Kızlarağası hanı, Konak – İzmir
Tel: 05558636865
Online Sipariş: elganiezmecizade.com

İzmir'de Badem Ezmesi Nerede Yenir?

3- Ali Muhiddin Hacı Bekir, Eminönü

1777’den bu yana ezme, lokum ve şekerleme üretiyorlar, dile kolay! Böyle markaları el üstünde tutmamız gerekiyor. Akide şekeri denince ilk aklımıza gelenlerden…

Adres: Hamidiye Cad. No:33 Eminönü /Fatih / İstanbul
Tel : +90 212 522 06 66
Online Sipariş: hacibekir.com

4- Üç Yıldız Şekerleme, Beyoğlu

Yine tarihi bir adres, 1926’dan bu yana şekerci bir aile. Her ürün özenli, her ürün kaliteli. Beyoğlu Balık Pazarı’nın tarihi dokusunda bayram alışverişi için Üç Yıldız Şekerleme’den badem ezmenizi ve rengarenk kavanozlardan şekerlerinizi almak ayrı bir zevk. Ufak bir tavsiye, eski İstanbul’da kahvenin yanında ikram edilen, bakır kazanlarda özenle hazırlanan ”beyaz şeker” e artık sadece Üç Yıldız’da rastlanabiliyor.

Adres: Dudu Odaları Sok. No: 7 Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212 2938700
Online Sipariş: ucyildizsekerleme.com

5- Hicipoğlu Şekerleme, Fatih

Hicipzade Mustafa Efendi’nin 1745’de başlayan şekercilik öyküsü devam ediyor. Nöbet şekeri, lohusa şekeri, halkalı şeker, mevlana şekeri, badem şekeri, drajeler, lokumlar… Çeşit çeşit, renk renk tezgahı her bayram öncesi İstanbul’ların uğrak adresi.

Adres: Küçükpazar Mah. Kıble çeşme cad. No:30 Eminönü – İSTANBUL
Tel: 0 212 511 36 78
Online Sipariş: hicipoglusekerleme.com

6- Şekerci Cafer Erol, Kadıköy

Kadıköy çarşısı içinde rengarenk vitrini, zengin çeşitleri ile 1992’den bu yana Şekerci Cafer Erol’da iki kuşak bir arada hizmete devam ediyor. Bayram hediyeleri için yaptıkları süslü paketleri göz alıcı. Badem şekerleri ve çikolatalı drajeleri en sevilenlerden.

Adres: Osmanağa Mah. Yasa Cad. No:19 Kadıköy/İstanbul
Tel: 05304940080
Online Sipariş: sekercicafererol.com

Şekerci Cafer Erol Kadıköy

7- Meşhur Bebek Badem Ezmecisi

Tarihi bir adres daha. 100 yıl aşan tecrübesiyle lokum ve ezmeleriyle Bebek Badem Ezmecisi, bayram arifelerinde Bebek semtindeki nostaljik dükkanıyla müdavimlerine hizmete devam ediyor.

Adres: Bebek Mah. Cevdet Paşa Cd. No:53/C, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 263 59 84
Online Sipariş: meshurbebekbademezmesi.com.tr

İstanbul’un Tarihi Şeker ve Lokumcuları listemize de göz atmayı unutmayın.

Harbiyiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir