Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Kadara Yenir? Hoşgeldin 2015!

Malum yılbaşı geliyor. Herkes yeme-içme/eğlence programlarını geçtiğimiz ay başından beri duyuruyor. (Ama güncellemiyor!) Biz de işi sona bırakarak bütün bu mekanları tek tek arayarak temizlik yaptık. Fiyatların çoğu yerde dudak uçuklattığı ortada ancak yine de birçok mekanı aradığımızda yerlerinin kalmadığını öğrendik ve doğrusunu söylemek gerekirse epeyce de şaşırdık. Bazı yerler bu yüzden listeye girmedi.

Aslında yılbaşı yemeklerini düğün yemeği gibi düşünmekte fayda var. Beklentileri çok yüksek tutmamalı. Her restoran kendi konseptinde ve tarzında set menülerle konuklarının karşısına çıkıyor. (Örn: Bir balık lokantası elbette balık çeşitleri ile karşımıza çıkarken, Matbah restoran gibi mekanlar Osmanlı yemekleri ile sahne alıyor.) Asıl maksat burada tabii ki eğlence ve mutlu bir 2015 karşılaması.

Sözü fazla uzatmadan sizi yılbaşı gecesi nerede, ne kadara yenir derlememizle başbaşa bırakıyorum. Herkese mutlu, sağlıklı ve afiyet dolu bir yıl diliyorum!

*Not: Aksi belirtilmediği sürece bütün mekanlarda sınırsız içki var.

Falls in Galata - Beyoğlu

Picture 1 of 36

Set menü: 130 TL kişi başı - Tel: 0212 2431920


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Kadara Yenir? Hoşgeldin 2015!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir