Gurme Haber

2 Michelin Yıldızlı Şef Walter Eynard, Turgut Ay’ın Konuğu Olarak Galliard’da!

Önümüzdeki iki gün boyunca İstanbul’da “Fine Dine” denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve menüsünde Fransız, İtalyan ve İspanyol esintilerinin çağdaş yorumlarını taşıyan The Galliard‘da, Şef Turgut Ay‘ın konuğu olarak 2 Michelin Yıldızlı Walter Eynard‘ı ve özel menüsünü göreceğiz.

Walter Eynard, İtalya’nın ilk Michelin yıldızı alan şeflerinden biri. Halen İtalya’nın Cherasco bölgesinde kendi adını taşıyan restoranında bölgenin geleneksel tatlarını modern bir şekilde yorumlamaya devam ediyor.

ICIF Italian Culinary Institute for Foreigners’da eğitmen olan Walter Eynard, 23-25 Şubat 2015 tarihleri arasında The Galilard‘ın misafirlerine kendi menüsünü hazırlıyor olacak.

1996 yılında ilk Michelin yıldızını alan şef Eynard, 2006 yılında 2 Michelin yıldızına layık görüldü. İtalyan geleneklerinden esinlenerek hazırladığı yemeklerinde tazeliği ön planda tutuyor. Şefin tecrübesiyle harmanladığı ve yüksek kaliteli malzemelerle sunulan lezzetler görselliğiyle de hafızalarda iz bırakıyor.

Walter Eynard‘ın The Galliard’daki menüsünü merakla bekliyoruz!

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir