En İyilerİzmirKahveler

Alsancak İzmir’de En İyi 7 üçüncü Dalga Kahve Dükkanı

Son üç yılda kahve kültürümüzde yeni bir dönem başladı. Üçüncü dalga kahveciler hızla hayatımıza girdi ve bizleri iyi ve taze, yani “nitelikli” kahve ile tanıştırdı. Artık hepimizin az çok aşina olduğu farklı demleme yöntemlerinden bahsediyoruz, sevdiğimiz ve sevmediğimiz çekirdekleri ayırt ediyoruz ve kahve dünyasında lezzet tercihlerimizi oluşturuyoruz.

Üçüncü dalga kahve dükkanları önce İstanbul’da görülmeye başlandı – ki bu dükkanlarla ilgili yazılarımız da mevcut. Bu akım hızla büyümeye devam ederken İzmir de bundan payını aldı ve özellikle son bir yılda üçüncü dalga kahve dükkanları sayısı artmaya başladı.

Biz de sizin için Alsancak’ta nitelikli kahve içebileceğiniz bu mekanların en iyi 7 adresini listeledik.

1- Baristocrat 3rd Wave Cafe & Roastery

İzmir’de üçüncü dalga kahveyi rüzgar haline getiren mekan burası. Kahvelerini kendileri seçip kendileri ithal ediyorlar. Ayrıca kendi bünyelerinde özenle kavuruyorlar. Kahve alanındaki uzmanlıklarını da çeşitli ortamlarda aktarmaya devam ediyorlar. Küçük ve sevimli dükkanlarında, çok çeşit arasından seçim yapabilir, özel kahveler tadabilirsiniz.

Tel: (0533) 497 17 96

baristocrat-3rd-wave-coffee-izmir

2- Brothers Coffee Roasters

Keyifli ve otantik ortamında yanınızda çekilen kahvelerin tadına varabilirsiniz. Daha koyu kavurmaları sevenler için keyifli bir mekan. Ayrıca İstanbul Fenarbahçe’de de bir şubelerinin olduğunu ekleyelim.

Tel: (0232) 966 13 99

brothers-3rd-wave-coffee-izmir

3- Two Cups Coffee Bar & Roastery

Burada dünyanın çeşitli yerlerinden getirdikleri kahveleri tatmak mümkün. Kahveleri tat profillerine sadık kalarak kendileri kavuruyorlar. Denediğimiz filtre kahvelerin yanında, La Marzocco Strada’da hazırladıları espressoları ve Cortado ile Flat White kahvelerini sevdik. Ev yapımı tatlılarını da yanınızda hazırlıyorlar.

Tel: (0232) 464 46 69

two-cups-3rd-wave-coffee-izmir

4- Chapter 3rd Wave Cafe & Brewery

Aromayı ön plana çıkaran Nordik kavurma yöntemiyle kavrulmuş çekirdekler kullanıyorlar. Dükkanda kullandıkları tek harman, Türk kahvesi için özel olarak hazırladıkları karışım. Midenizde yanma yapmadığını söylüyorlar.

Tel: (0232) 502 22 05

chapter-3rd-wave-coffee-izmir

5- 97 Coffee & Brew Bar

Küçük bir dükkanda daha koyu kavrulmuş kahve sevenler için farklı seçenekler sunuyor. Kavurmalarını kendileri yapmasalar da İzmir’de bulunan farklı çekirdekleri deneme imkanı sunuyorlar.

Tel: (0232) 422 64 65

97-coffee-brew-bar-izmir

6- Poka Coffee Roasters

Rahat ortamında saatlerce kahve üzerine konuşabileceğiniz, kahve kitaplarını karıştırabileceğiniz bir mekan. Sahipleri kahveyi anlatmayı ve kahve kültürünü yaygınlaştırmayı çok önemsiyor. Filtre kahveler cam bardakta servis ediliyor. Bunun sebebi kahvenin berraklığının ve renginin iyice görünmesini sağlamakmış. Bu mekanda zaman geçirmeyi ve kahvelerini denemeyi seviyoruz.

Tel: (0505) 317 30 46

poka-3rd-wave-coffee-izmir

7- Awake Coffee & Espresso

Kara tahtalarına yazdıkları günlük kahveleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. İzmir’in ilklerinden olan bu dükkanda filtre kahve içmenizi öneriyoruz. Sütlü alternatifleri denemeye bizce hiç gerek yok.

awake-3rd-wave-coffee-izmir

 

Beril Erbil

Harbiyiyorum.com'un İzmir'den sesi. Edebiyat sevdalısı. Yazı ve edebiyat atölyeleri düzenliyor. Okuyor, yazıyor, keşfediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir