En İyilerİstanbulPizza

Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Pizzacısı – 2017

Anadolu Yakası’nda en iyi pizza diye sorunca artık bir sürü adresi bulabiliyorsunuz. Oysa 90’larda, İstanbul ilk kez pizzacılarla tanıştığında öyle miydi? Pizza Pino’yu, Pizza King’i hatırlayanlar var mı acaba aramızda? Nostalji bir yanda dursun, en iyi pizza denince hamur çeşitleri de öne çıkıyor artık. Zaman geçti, yurdum insanı daha sık İtalya’ya gider oldu, pizza kültürümüz gelişti ve şimdilerde ”Napoli Usülü” ayrı, ”Milano Usulü” ayrı yapan mekanlar konuşuluyor. Liste uzayıp gidiyor. Söz konusu Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Pizzacısı olunca yine Bağdat Caddesi bir adım öne çıkıyor.

Peki nereler buralar, gelin daha yakından bakalım.

1- Pizza Locale – Bağdat Caddesi

Güzel İzmir”den çıkan bir marka Pizza Locale. İstanbul’a hızlı ve sağlam bir giriş yaptı. Göktürk ve Akaretler’de de şubeleri bulunuyor. Füme Kaburgalısı, yarı-kavurmalı pide, yarı pizza formundaki DUO pizzası ile fenomen olma yolunda ilerliyor. Kapanışta bir çikolatalı calzoneyi paylaşıyorsanız ziyafet tamamlanmış demektir.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Köşk Sk. No:4, 34728 Kadıköy/İstanbul Tel: (0216) 350 50 51

[wdi_feed id=”1″]

2- Olivia’s Pizza, Çiftehavuzlar

Pizzaya gönül vermiş bir sahibi var Olivia’s Pizza’nın başında. Turgut Bey, yıllardır bu sektörde en iyinin peşinde koşuyor. Şimdilerde Ataşehir’de de bir şubeleri var ancak Çiftehavuzlar’daki o sıcacık mekanın yeri bizde ayrı. Pizzalarından Milano tercihimiz hiç değişmez. Çünkü içinde dana jambon, mozerella, mantar ve siyah zeytin var.

Adres:  Bağdat Cad. No:215 Çiftehavuzlar-İstanbul  Tel: (0216) 355 2438

3- Spring Street Pizzeria,  Ataşehir

Şef Murat Bozok’un yeni gözdesi. Pizza hamur tiplerinden bahsetmiştik ya, işte burada Napoliten tarzdan bahsetmek lazım. Yani diğer rakiplerine göre daha pofidik ve yüksek bir hamur diyebiliriz çok kısaca. Ancak yine iş fırının başındaki ustalığa kalıyor. Zira burada çok iyi bir fırın, ustalık ve en yüksek kalitede malzeme var. Favorimiz, en klasik ama her zamanın pizzası New York usülü Margaritası.

Adres: Watergarden İstanbul, Amerikan Sokağı (Food Court) Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No.10/1
Batı Ataşehir / İstanbul

lokantalarim Fotoğraf: Lokantalarım.net

4- İl Padrino, Caddebostan

Yılların mekanı. Pizzaların lezzeti hiç değişmez. Burada gerçek bir İtalyan ritüeli yaşarsın. Bu kadar saf İtalyan Türkiye’de az bulunur. Pizzaları ve tabi makarnalarını, yanında tazecik salatalarını mutlaka eşleştirin. Porcinili Pizza, en sevilenler arasında.

Adres: İskele Cad. No:8/C Caddebostan 34730 Kadıköy Tel: (0216) 385 93 19

5- Fornello, Kadıköy

Hamuru incecik ve çıtır. Masalarda sadece zeytinyağı sunulması güzel. Kadıköy’de büyük bir boşluğu doldukları kaçınılmaz. Fiyat/performans oldukça yüksek. Dört peynirli pizzası en sevdiklerimizden.

Adres: Caferağa Mah. Serasker Cad. No: 14 – Kadıköy Tel: 444 3 645

6- Metre Pizza, Caddebostan

Yine Kadıköy, yine Bağdat Caddesi. Bu sefer biraz daha uzun bir formda. Metre pizza açıldığı günden bu yana hiç azalmayan bir ilgi görüyor ve bize göre bu haklı bir ilgi. Malzemenin en iyisini bulmaya ve özenle işlemeye çalışmaları takdire değer. Unutmadan, buratta peynirleri de pek nefis. Seviyoruz.

Adres: Ogün Sok. No:302 Caddebostan – Kadıköy

7- Bafetto Pizza, Ataşehir

Şehrin yerin cazibe noktası Ataşehir’de de iyi bir pizzacı var. Bafetto Pizza. Çeşidi çok, servisi güzel, pizzaları leziz. ”Dört Mevsim” pizzası en sevdiklerimiz arasındadır.

Adres: Ataşehir Bulvarı (38 Ada 3/3 Plaza) 34758 İstanbul Tel: (0216) 456 07 56

Bafetto-Pizza-Saskinbakkal-Kadikoy
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir