En İyilerGenel Kahvaltıİstanbul

Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Kahvaltıcısı – 2015

Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Kahvaltıcısı – 2015

Evde yapılan kahvaltının yerini tutar mı tutmaz mı, tartışılır ancak kabul edelim, toplum olarak artık çok daha fazla dışarıda kahvaltı ediyoruz! Haftasonları özellikle Boğaz hattındaki mekanlardaki uzun kuyruklara rağmen katlanabiliyoruz mesela. Her ay şehirde yeni kahvaltı mekanları açılıyor.

Bunların arasında her zaman bir adım öne çıkanlar oluyor. Sucuklu yumurtasından pişisine, bal-kaymağından reçeline, işte İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki bizce en iyi 7 kahvaltı mekanı. Buradan buyurun…

1- Van Kahvaltı Salonu – Cihangir

İstanbul’da bir çok farklı Van kahvaltısı mekanı var. Cihangir’deki her daim aynı kalitesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Rezervasyon kabul etmiyor. Giderseniz bizden de bir ”kavut” yiyin.

Adres: Ağahamamı Sok. No: 1/B Sadri Alışık K.M. Altı Firuzağa Camisi Yanı Cihangir / İstanbul Tel: (0212) 2431965

2- Gezi İstanbul Brasserie, Taksim

O bir İstanbul klasiği ve onu ”sadece bir pastane olarak” hatırlıyorsanız çok şey kaybediyorsunuz. Türkiye’nin dört bir yanından getirilen üst kalite peynirleri, menemeni, ekşi mayalı ekmekleri, egg benedict’i ile haftasonu sizi Taksim’e götürür. Otel kalitesindeki servisi de unutmayalım. Fiyat/performans oldukça yüksek. A’la carte kahvaltı (menüden seçme) Kişi başı yaklaşık 30 tl.

Adres: İnönü Caddesi No: 5 Taksim / İstanbul (AKM Bitişiği) Tel: 0212 444 76 393- İpek Hanım Çiftliği, Beşiktaş

O bir başarı hikayesi. Ürünlerini bir kere deneyen başka yerden bir şey yiyemez oluyor. Nazilli’deki çiftlikten gelen mis gibi ürünleriyle İstanbul’da kahvaltı sofrası kuruyor. Şimdilik sadece Balmumcu’da. Haftaiçi 15, Haftasonu ise kişibaşı 25 tl karşılığında mükellef ve organik bir kahvaltı keyfi sürebilirsiniz.

Adres: Gayrettepe Mahallesi, Hoşsohbet Sokak No:1, Beşiktaş/İstanbul Tel: 0212 2754275

4- Namlı Gurme – Karaköy

Turistik gelebilir size. Ancak hem ürün çeşitliliği hem de kalitesi ile İstanbul’daki bir çok A+ kahvaltı mekanına Namlı Gurme’nin ürün tedarik ettiğini biliyor musunuz? Bize göre ”kavurmalı yumurtasının” üstüne hala daha iyisi yok.

Adres: Rıhtım Cad. Katotopark Altı 1/1, 34425 Karaköy / İstanbul Tel: (0212) 293 6880

5- Nezih Kebap, Rumelihisarı

Gaziantep İstanbul’a geldi adeta. Peynirler Antep’ten. Sunum bir o kadar rafine ve ürün kalitesi 10 numara. Rezervasyon almıyor. Pazar günü erken gitmekte fayda var.

Adres: Rumeli Hisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No 24, Sarıyer, İstanbul Tel: 0212 2657455

6- Emirgan Sütiş, Emirgan

Ama haftasonu kalabalığını ve önündeki trafiği göze alın! En iyisi bizim gibi hafta içi gidin. Malzemeler özenli ve lezzetli. Pastırmalı yumurtası ve bal-kaymağı tek geçiyoruz.

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:1/3 Emirgan, Sarıyer Tel: 0212 3235030

7- Lades Menemen – Beyoğlu

Tam kıvamında bir menemen, iyi bir beyaz peynir, zeytin ve belki bir de bal-kaymak ikilisi. Bunlar iyi olduktan sonra ”en iyi kahvaltı” tanımı yapılmış demektir bize göre. Lades salaş mekanında bunun hakkını veriyor.

Adres: Sadri Alışık Sok. No: 14 Beyoğlu – İstanbul Tel: 0212 2513203
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

11 thoughts on “Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Kahvaltıcısı – 2015

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir