AydınEn İyiler

Aydın’da Nerede Ne Yenir Listesi hazırladık

Aydın’da Nerede Ne Yenir?

Yeni bir keşif, yeni bir liste ile karşınızdayız. Hem temiz havasından, hem Ege’nin olmazsa olması zeytinyağlılarından, kuyu kuzu tandırlardan, Aydın’dan selamlar olsun. Sizler için keşfettiğimiz en lezzetlisinden Aydın’da nerede ne yenir listemizde bakalım sizler için neler var.

1- İpek Hanım Çiftliği

Büyük bir kararla İstanbul’un kalabalığından kaçan Pınar Hanım kendine en organiğinden mükemmel bir doğal yaşam ortamı kurmuş. Başta biricik kızı İpek doğal beslensin diye yaptığı doğal reçeller, diktiği bitkiler, beslediği inekler gün geçtikçe kocaman bir çiftliğe dönüşmüş. Delikli börek, semaverde çay, otlu börek gibi mükemmel lezzetler tattık. Tavukları kovaladık, temiz hava aldık. Kabul edelim ki bölgenin havası, suyu ve gösterilen ilgi sebzeleri daha lezzetli yapıyor. İsterseniz marulundan reçeline, tarhanasından zeytinyağına bütün bu doğal ürünleri mail ya da telefon yoluyla sipariş verebiliyorsunuz.

Ayrıca İstanbul’da bir sürü şubeleri var.

Adres: Ocaklı Köyü Mevki, Nazilli Merkez – Nazilli, Aydın Telefon: (0256) 313 57 84

2- Sümer Pide

Buraya başka bir bölgeden gidiyorsanız, pidelerin üstüne sıkılan turuncu görünce biraz şaşırabilirsiniz. Fakat bu turunç sayesinde asidite artıyor kıymanın hazmını kolaylaşırken lezzeti de artıyor. Bu pidenin hamuru daha lezzetli ve farklı diyorsanız, duyumlarımıza göre sebebi Madran kaynak suyu imiş. Tatlı olarak tahinli kaymaklı pideleri de ayrı bir lezzetli.Burada pide yemeden, pide yedim demeyin.

Adres: Çarşı Mahallesi, Yörük Ali Efe Cad. No:24, 09350 Yenipazar/Aydın Telefon: (0256) 361 36 70

3- Zeytin Restaurant

Çıntar mantarı yazımızı hatırlarsanız, bizleri ne kadar yürekten etkilediğini de hatırlarsınız. Gastronomik lezzetler zinciri haline gelmiş bu restoran şüphesiz sizlere de büyük bir lezzet şöleni sunacaktır. 5 saat fırında pişen kuzu tandır mı desek, çıntar mantarı kızartması mı desek, tereyağında bonfilenin lokum kıvamını mı anlatsak… Buradaki mezeler daha önceki yediğiniz mezeleri sorgulatabilir, bizden söylemesi.

Adres: Kılavuzlar Mahallesi, Bozdoğan Nazilli Yolu, 09760 Bozdoğan/Aydın Telefon: (0256) 423 16 17

4- Değerlioğlu Kuyu Tandır

Kuyuda ateş yakılıp ateş söndükten sonra içerideki ısıyla kuzu tandır saatlerce pişirilir. Isının ve kuzu yağının etkisiyle et yumuşacık ve lezzetli olur. Bu mekan ise bu işin hakkını verenlerden. İnsanın bahçesine kuyu yapası geliyor.

Adres: Altıntaş Mahallesi, Kıbrıs Cd. No:36, 09800 Nazilli/Aydın Telefon: (0256) 312 23 22

5- Çınar Restaurant

Aydın’da salaş ama lezzetli bir mekan mı arıyorsunuz? O zaman tam yerine geldiniz demektir. Yöreden kaynaklı kuyu kuzu tandırları da var kuzu kokoreçleri de. Rakısı var, birası var, mezesi var, bahçesi var, sarhoşu var, gazino müziği var, Nazilli’nin yerlisi, köylüsü var.

Adres: Yeşil Mahallesi, 666. Sk. No:26, 09800 Nazilli/Aydın

6- Kokoreççi Şahap Baba

Kokoreç aşkımız her yerde! Aydın’da kokoreç yiyebileceğiniz yerlerden biri Şahap Baba. İster şiş kokoreç yiyin, ister sacda. Yanınıza isterseniz güzelinden bir turşu suyu içebilirsiniz.

Adres: Altıntaş Mahallesi, Kıbrıs Cd. No:14, 09800 Nazilli/Aydın

7- Ömer’in Yeri

Belirli günler canlı müzikleri de olan bu mekan ailenizle gidebileceğiniz nezih yerlerden. Rakı balıktan tutun, kavurma ve ızgara çeşitlerine her şey mevcut ve oldukça lezzetli.

Adres: Işıklı Mahallesi, Kültür Blv., 09000 Efeler/Aydın Telefon: 0545 476 48 12

Şimdiden afiyet olsun.

Görsel Kaynak: Foursquare & The Guide İstanbul