Gurme Haber

Bocuse d’Or Mutfak Olimpiyatları Türkiye Milli Seçmeleri – Sirha İstanbul 2015

Bu yıl Sirha İstanbul 2015 kapsamında düzenlenecek olan ve Mutfak Olimpiyatları olarak bilinen yarışmalardan biri de Bocuse d’Or! Sirha İstanbul fuarın ikinci gününde gerçekleşecek olan yarışmada tüm gün boyunca şefler hünerlerini sergileyecek ve gün sonudan ödül töreni ile birinci seçilen bir şefimiz Avrupa Final etabında Türkiye’yi temsil edecek.

Tarih: 27 Kasım Cuma
Ödül Töreni: Saat: 15

Bocuse d’Or Tükiye Akademi tarafından seçilen 4 aday gün boyu kıyasıya yarışarak ve merkezde malzeme olarak balık ve ördek kullanarak 5 saat 35 dakika boyunca hünerlerini sergileyecekler. Bocuse d’Or Türkiye Seçmeleri’ne Rudolf Karaköy’ün ünlü şefi ve Bocuse d’Or Türkiye Akademi Başkanı, Rudolf Van Nunen başkanlık edecek. Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri’nde kazanan şefimiz, ulusal ve uluslararası şeflerden oluşan jürinin yapacağı puanlamaya göre belirlenecek. Yapılan puanlama sonucu birinci olan şef, Mayıs 2016’da Sirha Budapeşte kapsamında düzenlenecek olan Bocuse d’Or Avrupa Final Etabı’nda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak. Bu etabı da kazanırsa ülkemizin renklerini 2017 yılında Lyon’da gerçekleştirilecek olan dünya finaline taşıyacak.

Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri’nde yarışacak şeflerimiz;

  • Mutlu Şevket Yılmaz – Seasons Restaurant
  • Harun Keskin – The St. Regis Istanbul
  • Murat Çakıroğlu – Alavya Hotel
  • Erol Varlık – The Marmara Hotel

Şeflerimize başarılar diliyoruz.

Harbiyiyorum.com Sirha 2015 İstanbul fuarının resmi basın destekçisidir. Yaka kartlarınızı buradan alıp  fuara 3 gün boyunca ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Sirha 2015 hakkında şu yazıları da okumanızı öneririz;

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir