En İyilerLİSTELER

Bodrum’un En İyi 7 Kahvaltıcısı – 2021

Kahvaltı bizler için hiçbir zaman, güne başlarken karnımızı hızlıca doyurduğumuz bir atıştırma öğünü olmamıştır. ”Türk Kahvaltısı” denince, asla kolaylıkla geçiştirelemeyecek bir öğünden bahsederiz. Reçelinden, böreğine; peynirinden, sucuğuna; omletinden, pişisine kadar bir zenginliktir kahvaltı bizler için.

Bodrum’da İstanbul ile yarışabilecek kahvaltı mekanları, Ege’nin güzel bahçelerinden, bostanlarından toplanan sebze ve meyveleriyle kurulan nefis durakları var. Bodrum’da 2021 yazı için en iyi balıkçı ve kebapçı listelerinden sonra milletçe en sevdiğimiz hafta sonu aktivitelerinden ”açık havada kahvaltı” ile devam ediyoruz. 2022 yazında gezip, derlediğimiz ve bu sene de hizmet verecek Bodrum’un en iyi kahvaltı adreslerini yine gözden geçirdik, sıraladık. Bu yaz yolu düşeceklere, iyi tatiller, afiyetler…

1- Havva Ana Kahvaltı Evi, Yalıkavak

Bahçesinden gözünüzün önünde toplanan domatesler, biberler; çeşit çeşit reçelleri ile tam bir ”Ege” havası hakim burada. Sıcacık tandır ekmeği üzerine gerçek bir tereyağ sürmek, doğanın içinde nefis bir kahvaltı deneyimi için mutlaka uğranması gereken adreslerden.

Adres: Gökçebel Mah. Öğretmen Yusuf Cad. Ertürk Sok. No: Yalıkavak, Bodrum – Muğla
Tel: +90 252 3863306

2- Sefte Bahçe, Yalıkavak

Sefte Kosovalı göçmen bir ailenin işletmesi. Beni en çok heyecanlandıran da Balkan kahvaltısı sunmaları oldu. Balkan kahvaltısı nasıl mı oluyor? Kosova’dan getirttikleri isli sucuklar, dünya tatlısı Kosova Prizren’li Fehmiye Teyze’nin elinden anne işi börekler, pişi diyebileceğimiz ama asla bildiğimiz pişilerden olmayan, Fehmiye teyzenin de “lokma” diye adlandırdığı neredeyse sıfır yağ çekmiş hamur işleri, peynirler, reçeller marmelatlar hepsi mükemmel.

Adres: Yalıkavak Mah. 57. Sok No:5, 48400 Bodrum/Muğla
Tel: +90 0533 5079048

Fehmiye Abla

3- Quzine Kahvaltı Evi, Türkbükü

Bodrum’da oldukça trend bir kahvaltıcı. Aynı zamanda birçok ünlü ismin de uğrak yeri. Genç bir çiftin kendi evlerinin bahçesinde sundukları serpme kahvaltıyı Bodrum’daki herkes konuşuyor. Domatesler, biberler, maydanozlar kendi bostanlarından… Reçeller, marmelatlar hepsi anne işi. Semaverleri de pek şık.

Adres: Aşağı Mah. Aşık Veysel Cad. Bodrum – Muğla
Tel: +90 252 3878385

Quzine Türkbükü

4- Zeytin Altı, Yalıkavak

Kahvaltıdaki renkleri, lezzetleri ve bahçelerinden üzümleri çok sevdik. Servisi hızlı, manzara nefis. Yumurtalar kendi tavuklarından. Masamızın yanına gelen semavere ve çaydanlığa da bayıldık. Bu yaza yine Geriş’in güzel doğasında hizmet vereye devam ediyor.

Adres: Geriş Mah. Erdemil Cad. 33/B D:3 48400 Bodrum – Muğla
Tel: 0252 3853876

Serpme Kahvaltı, Zeytin Altı, Yalıkavak, Bodrum
Zeytin Altı

5- Yumurtacı By Halikarnas Tavukçusu, Yalıkavak

Bildiğiniz tüm kahvaltıcıları unutun, burada başrolde yumurta var ve yumurta üzerine çeşitlendirme o kadar çok ki, şaşıracaksınız. Kuşkonmazlı ve avokadolu yumurta en sevilenlerden. Manzarası da güzel, servisi başarılı. Bodrum’da en az bir kere denenmesi gereken kahvaltı adreslerinden. Yeni sezona Haziran ortasında başlayacaklarının da bilgisini mutlaka verelim.

Adres: Yalıkavak Mah. Erdemil Cad. 6257 Sok. No:14 Geriş 48990 Bodrum – Muğla
Tel: 0532 4825093

6- Limon, Gümüşlük

Geç kahvaltıya gelip, tüm gün takılabilecek bir adres Limon. Sade ama oldukça tatmin edici bir menü sunuyor. Malzeme satın alması özenli. Bodrum mandalinasının reçeline, Bodrum’un muazzam manzarası eşlik edince keyif katlanıyor.

Adres: Kardak Sok. No:7 Gümüşlük Bodrum – Muğla
Tel: 0554 7406260

Limon Gümüşlük

7- Asmalı Çardak, Yalıkavak

Asmalı Çardak’ta başrolde börekler var. Özellikle bal kabaklı ve otlu börekler çok rağbet görüyor. Mandalina ağaçlarının gölgesinde, bahçenin tavuklarından gelen yumurtalar ve el açması börekler eşliğinde nefis bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Yalıkavak Mah. Kayacık Cad. No:52 Bodrum – Muğla
Tel: +905335686333

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir