Diğer ListelerLİSTELER

Bostancı’da Nerede Ne Yemek Yenir? Tam 9 Nokta Atışı Mekan!

Bostancı’da ne yenir, nerede yenir? Bostancı’nın sokak lezzetlerinin, en özel yemeklerinin ve restoranlarını sizler için gezdim. İşte Bostancı’da ne yenir, nerede yenir? Sorusunun cevapları:

İŞTE BOSTANCI’DA YEMEK YİYECEĞİNİZ EN İYİ 9 MEKAN

– Tandır Tantuni

– Ankara Sereserpe Köftecisi

– Kuzu Lahmacun

– Erenler Esnaf Sofraı

– Selami Karakelle, Altın Eldiven Balık Ekmek

– Köfteci Şükrü 

– Tamtekmil Söğüş

– Saray Büfe Kokoreç

– Assos Restoran

*Yazının sonunda ilgili Youtube videomuzu ve mekanların haritadaki yerlerine ulaşa

1.BOSTANCI TANDIR TANTUNİ

Tandır Tantuni Bostancı’da bulunan benim çok sevdiğim bir tantunici. Mersin usulü orjinal bir tantuni yapıyorlar. Turşumuz, limonumuz, kara lahanamız masaya geliyor ve gerçek tandır ekmeğiyle hazırlanıyor. Civardaki en keyifli tantunici! Neden güzel? Tandır ekmeği etin buharıyla yumuşuyor. Mersin’e özgü gerçek biftek tantuni yapıyorlar. Isırdığınızda etin belirgin tadını alabiliyorsunuz. Limonu da sıkıp afiyetle yiyorsunuz.

Adres: Bostancı Mahallesi Mehmet Şevki Paşa Caddesi, Bostanlararası Sokağı No:5, 34744
Telefon: (0216) 365 63 83

2. BOSTANCI ANKARA SERESERPE KÖFTECİSİ

Bostancı Ankara Sereserpe Köftecisi’nde acılı ve acısız olmak üzere 2 çeşit köfte var. Köftelerin tarzı İnegöl. Yani elastik, karbonatlı köfteler. Ankara’da çok meşhur olan bu konsepte uzun yıllardır Bostancı’da da ulaşabiliyorsunuz. Köftesinde karbonat dışında hiçbir katkı maddesi yok. 17 çeşit yeşillikle servis ediyorlar. Çatal, bıçak yok ve elle yiyorsunuz. Bostancı’ya yolunuz düşerse mutlaka uğrayın, deneyin!

Adres: Bostancı Mahallesi, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:81, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 658 77 00

3. BOSTANCI KUZU LAHMACUN

Bostancı Kuzu Lahmacun, lahmacunu tekrar sevdiriyor. Bostancı Kuzu Lahmacun, Anadolu Yakasının en iddialı lahmacunu olmaya aday. Antep Lahmacununu maydanoz ve yeşillikle mis gibi yiyorsunuz. İsteyene Kilis Tava da var. Sadece Bostancı’nın değil Anadolu Yakasının da en iyi lahmacuncusu olmaya aday! Altında az patlıcan, üstünde kıyma, enfes bir Kilis Tava! Ayrıca önceden zipariş verirseniz diğer tava yemeklerini de fırın lezzetiyle yiyebilirsiniz.

Adres: Bostancı, Bostancı Camii Sk No: 24/H, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0552 891 79 36

4. BOSTANCI ERENLER ESNAF LOKANTASI 

Bostancı’da eski bir semt ve elbette bu eski Kadıköy mahallesinde esnaf lokantaları da var. Esnaf Lokantası arayanlar için Erenler Sofrası bulunmaz bir nimet. 1974’ten bu yana 3 nesildir devam eden bir esnaf lokantası Erenler Sofrası. Dönerlerini kendi çiftliklerinden kendi yetiştirdikleri hayvanlardan elde ederek marine ediyorlar. Sadece yaprak döner ve içinde hiçbir katkı maddesi yok. Kuzu ve dana karışık döner. Kuru fasulyesi de muhteşem. İsteyenlere başka lezzetler de var. Tam bir esnaf lokantası!

Adres: Bostancı, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:10, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 372 85 85

5. BOSTANCI ALTIN ELDİVEN – Selami Karakelle Balık ve Dürüm Evi

Bostancı’da Balıkçılar Çarşısı’nın hemen yanına gelince, efsane Altın Eldiven Balık’ta balık ekmek yemeden olmaz. Ekmek arası uskumru nefis, nefis, nefis! 

Adres: Altıntepe, Turgut Özal Blv., 34840 Maltepe/İstanbul
Telefon: (0216) 380 79 03

6. BOSTANCI KÖFTECİ ŞÜKRÜ

Bostancı’nın demir başlarından Köfteci Şükrü’ye de uğradık. Köftesi ve yaprak ciğeri meşhur. Eskiden bonfile biftek yapıyorlarmış ama fiyatlar artınca sadece köfteye dönmüşler. Köfteyi kuzu kıvırcık ve dana sokumundan yapıyorlar. Yani ha bonfile yemişsiniz, ha köfte yemişsiniz öyle bir lezzet! Köftenin yanında olmazsa olmaz piyaz da var. Izgara dana ciğeri de dillere destan. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Yiyin, yedirin! 

Adres: Bostancı, Bağdat Cd. 533/A, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 384 85 76

7. BOSTANCI, TAM TEKMİL SÖĞÜŞ

Bostancı, Tam Tekmil Söğüş, İzmir usulü söğüşü arayanlar için doğru adres! Kuzu kelle söğüşler istenirse tabakta porsiyon olarak da sunuluyor.  Tam Tekmil Söğüş ne demek; bir kuzunun içerisinde var olan her şeyin söğüşün içerisinde olması demek.  (Beyin ve göz dahil). Tam Tekmil Söğüş Bostancı’da İzmir söğüş hususunda büyük bir ihtiyacı kapatıyor. Ayrıca İzmir’in meşhur Hisarönü Şambalici’sinden gelen şambali tatlıları da var. İçi de kaymak bonuslu!  

Adres: Bostancı, Mehmet Şevki Paşa Cd. No:26/A, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0530 850 00 35

8. BOSTANCI SARAY BÜFE KOKOREÇ

Bostancı sahilde birçok kokoreççi var. Ama benim favorim Saray Büfe Kokoreç! İçi alınmış kızarmış ekmeğin içine iri kıyılmış kokorecimi yedim, midyemi de yedim! Gecenin ilerleyen saatlerinde vazgeçilmezim.

Adres: Bostancı mahallesi, Bağdat Cd. No:541A, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 384 01 50

9. BOSTANCI ŞAH ÖMER’İN YERİ / ASSOS RESTORAN

Bostancı’da eski ismi Şah Ömer olan hatta bazıları eski Salaş Ömer’in yeri diye bildiği Assos Restoran’a da uğradık. Buranın baş garsonu Adem abimiz vardı ama kendisi artık emekli olmuş. Mekan da el değiştirmiş ve ismi Assos Restora’a dönüşmüş. Lakin lezzetler aynı kalmış. Mutfak şefleri hala aynı. Buranın çok özel bir yaprak ciğeri var. Yaprak ciğeri tereyağında kavurup soğanı ekliyorlar. Afiyetle yiyorsunuz. Burası klasik bir İstanbul meyhanesi! Mekan güzel, yemekler güzel, ortam güzel. 

Adres: Altıntepe Mh Kasaplar Çarşısı &/Maltepe, Bağdat Cd. No. 4, 34840 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 388 12 13

En yeni lezzet ve mekanlara ulaşmak için HarbiYiyorum Youtube kanalımıza abone olun.

One thought on “Bostancı’da Nerede Ne Yemek Yenir? Tam 9 Nokta Atışı Mekan!

  • KUZU LAHMACUN

    Salih beye çok teşekkür ederiz,esnafa çok faydası oluyor.Tanıtım çok önemli olduğu için her esnafın tanıtımını yapması zor,ama Salih bey gibi bu işi yapan insanların katkısı çok çok büyük,kendilerine minnettarız ve çok teşekkür ederiz

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir