Diğer ListelerLİSTELER

Güngören Köyiçi’nde Nerede Ne Yenir? Nokta Atışı Tam 10 Mekan!

Türkiye‘nin yedi kilometre kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesi olan Güngören çok eski devirlerden kalma bir yerleşim alanı. Adeta İstanbul’daki küçük Gaziantep. Gaziantep’e dair başat ne yemek ararsanız en iyi örnek ve hatta belki de Gaziantep’e taş çıkartacak nitelike lezzetleri bulabileceğiniz güzide bir semtimiz. Güngören Köyiçi sokak lezzetlerini ve restoranlarını sizler için derledik.. Hatta yetmedi Köyiçi’nde nerede ne yenir için bir de Youtube videosu çektik. Yazının sonunda videoya da ulaşabilirsiniz.

Gidenlere afiyet olsun şimdiden.

Güngören Köyiçi Nizip Sofrası

Nizip Sofrası’nda Antep Usulü kelle paça içtik. Antep Usulü’nün farkı; pul biber ve Taşköprü sarımsağının püre haline gelmiş hali kavruluyor, daha sonra da et ve kemik suyu ekleniyor. Sonra tekrar biraz daha et ekleniyor. Ortaya muhteşem bir Antep usulü kelle paça çorbası çıkıyor. Afiyetle yiyorsunuz.

Adres: Merkez, İkbal Sk. No:14, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon:  0212 434 29 27

Güngören Köyiçi Beleş Ocakbaşı

Güngören Köyiçi’nde Beleş Ocakbaşı, Güngören’inin ilk ocakbaşısı… İsmi “Beleş” ama tabii ki hiçbir şey beleş değil. Başında Mehmet Usta var. Yürek ve ciğeri pek meşhur. 30 senelik bir ocakbaşı burası ve sonrasında diğer açılan restoranlara da ilham olmuş bir yer. Gaziantep’e özgü bütün yemekleri Gaziantep kalitesinde yiyebiliyorsunuz. Ayrıca içli köftesi de pek meşhur. İçindeki kıyması tamamen kuzu etinden. Beleş Ocakbaşı’nda kullanılan baharatlar bile Gaziantep’ten….

Adres: Merkez, İkbal Sk. No:5, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: (0212) 461 39 79

Hizmet Kardeşler Lahmacun Fırınlı Kasap

Güngören’de Hizmet Kardeşler Fırını, özellikle Gaziantep usulü lahmacunda iddialılar. Mis gibi sarımsaklı lahmacunu çok ama çok lezzetli. İsteyene tepsi yemekleri de var. Bırakın İstanbul’u Türkiye’nin en iddialı lahmacununu yapıyorlar.

Adres: İkbal Sk. No:6 Güngören/İstanbul
Telefon:  (0212) 435 27 63

Güngören Köyiçi Bağdat Ocakbaşı

Güngören Köyiçi Bağdat Ocakbaşı’nda Gaziantep usulü ciğer kavurma yemeden geçmeyin. Tırnaklı pide içinde ciğer kavurma muhteşem bir lezzet! İçinde ciğer takımı dışında sadece yeşil soğan ve acı biber var. Acı yetmezse masada daha fazla acı biber de mevcut.

Adres: Merkez Mahallesi İkbal Sokak No: 12. Güngören / İstanbul
Telefon: (0 212) 461 91 41. +90 (212) 462 40 92

Güngören Köyiçi Nohut Dürümcü Hamo’nun Yeri

Gaziantep demek biraz da “Nohut Dürüm” demek. Nohut Dürümün burada da Gaziantepteki kadar güzel olacağını hiç düşünmemiştim. Ama Güngören Köyiçi’nde Nohut Dürümcü Hamo’nun Yeri’nde nohut dürümü yedim ve çok beğendim. Kuzunun ilik kemiği haşlanarak yapılan nohut dürüm diğer dürümlere göre daha uygun fiyatlı. Tırnak pide üzerine nohut, yeşil soğan ve baharatlarla birlikte adeta bir kebap gibi servis ediliyor ve çok lezzetli!

Adres: Merkez, İkbal Sokak. No:9, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: (0212) 462 27 07

Güngören Köyiçi Kasaba Pide Lahmacun

Kasaba Pide Lahmacun, Güngören Köyiçi’ndeki restoranlarda yediğimiz tırnaklı pideleri yapan yer. O yediğimiz muhteşem tırnaklı pideler bu fırında pişiriliyor. Evine al kendi Gaziantep kebap atmosferini kendin oluştur.

Adres: Merkez, İkbal Sokak. No:6, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: (0212) 435 27 63

Güngören Köyiçi Ali Günaydın

Küçük Gaziantep olan Güngören Köyiçi’nde Ali Günaydın’ın yeri beyran severler için doğru adres. Kapısında “Beyran içersen hasta olmazsın.” yazıyor. Bol sarımsaklı mis gibi Beyran çorbamızı içtik. Mutlu ayrıldık.

Adres: Merkez, İkbal Sokak. No:13, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: (0212) 435 30 87

Güngören Köyiçi Acaral Turşucusu

Güngören Köyiçi’nde yemek yedikten sonra dört kuşaktır süregelen Acaral Turşucusu’nun turşu suyunu ve turşularını mutlaka deneyin!

Adres: Merkez, Bağlar Cd. 1/B, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: 0 530 394 46 77

Güngören Köyiçi Ciğerci Bayram Usta

Ciğerci Bayram Usta’nın özel soslu bir ciğeri var. Özel soslu soğan piyazı da meşhur! Kendine özel bir ciğeri ve özel bir soğanı var. Ciğerde bambaşka bir ekol yaratmış Bayram Usta. Özel bir terbiyeyle her gün deneye yanıla bu eşsiz lezzete ulaşmışlar. Yanında köpüklü ayranı da kaşıkla içiyorsunuz. Özel marinasyonu sayesinde ciğerin ciğer olduğunu dahi anlamıyorsunuz.

Adres: Merkez, Tayfun Sokak. No:1, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon: (0212) 435 00 84

Güngören Köyiçi Katmerci Ahmet Usta

Adı Katmerci Ahmet Usta ama katmerin asıl ustası Ahmet Usta’nın eşi Tülay hanım. Unu özelmiş, içinde maya yok. 2009’dan beri hizmette. Gaziantep Katmeri için artık Gaziantep’e gitmeye gerek yok.

Adres: Merkez, Aydınlar Sokak. No:14, 34164 Güngören/İstanbul
Telefon:
(0212) 436 98 49

*Eğer bu listede yer alan mekanlardaki tadımlarımı izlemek isterseniz aşağıdaki Youtube videomuza buyrun.

En yeni mekanlar ve lezzetleri öğrenmek için HarbiYiyorum Youtube kanalımıza abone olun.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir