CEO’muzdan Mektup Var: “Harbiyiyorum’u Instagram’da Takip Ediyoruz Değil Mi Gençler?”

Sabah CEO’muz Salih Seçkin Sevinç‘in attığı maili değiştirmeden burada yayınlıyoruz.

“Efendim malumunuz, gün yok ki yeni bir sosyal mecrası ortaya çıkıp da patlama yapmasın! Böyle bir dünyada yaşıyoruz artık. Alışmak lazım. Yahu kim kullanacak bu Instagram’ı derken, Instagram’ı tüm dünya; aman kim kullanacak bu Snapchat’i canım derken, komşunun kızı, Necati abinin oğlu gibi insanlar bu feyizli sistemleri elinden düşürmez hale geldi. Biz de Harbiyiyorum ailesi olarak Facebook ve Twitter‘da usturuplu bir şekilde yolumuza devam ederken, sene başında yönetim kurulumuzla aldığımız ani bir karar ile sosyal medya portföyümüze Instagram ve Pinterest‘i de ekledik.

Peki bunu neden yaptık?

harbiyiyorum-instagram

Öncelikle modern çağın hızlı döngüsü içerisinde yer alan yemek ve varoluş tabanına yayılmış arketip esrekliği, popüler kültürün geleneksel izdüşümünde eriterek tekrar yapılandırmak -reconstruct-  istedik. Sonra da bir potada erittiğimiz bu ürünü Twitter’ın kurucusu, sevgili Jack Dorsey‘in de dediği gibi özellikle görsel baskınlığı ile öne çıkan “Temporary Autonomus Zone” yani “Geçici Otonom Bölge“lerde tekrar var etmek ana amacımızdı.

Uzun lafın kısası, Instagram’da Harbiyiyorum çok güzel! Gelsenize.

Haha! Gerildiniz değil mi? Eh, CEO olmak kolay değil dostlar!

Birbirinden farklı otonom sistemler içerisindeki anlık rahatlamaların tadına varmanız dileğiyle, gözlerinizden öperiz!”

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

CEO’muzdan Mektup Var: “Harbiyiyorum’u Instagram’da Takip Ediyoruz Değil Mi Gençler?”” için 3 yorum

 • 15 Eylül 2014 tarihinde, saat 13:27
  Permalink

  Harbiyiyorum imzalı fotoğraflar olursa tadindan yenmez hatta.

  Yanıtla
 • 16 Eylül 2014 tarihinde, saat 10:30
  Permalink

  Takipteyiz başkan dün geceki krep fotoğrafıyla yere serdin bizi :)

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir