Gurme Haber

CEO’muzdan Mektup Var: “Harbiyiyorum’u Instagram’da Takip Ediyoruz Değil Mi Gençler?”

Sabah CEO’muz Salih Seçkin Sevinç‘in attığı maili değiştirmeden burada yayınlıyoruz.

“Efendim malumunuz, gün yok ki yeni bir sosyal mecrası ortaya çıkıp da patlama yapmasın! Böyle bir dünyada yaşıyoruz artık. Alışmak lazım. Yahu kim kullanacak bu Instagram’ı derken, Instagram’ı tüm dünya; aman kim kullanacak bu Snapchat’i canım derken, komşunun kızı, Necati abinin oğlu gibi insanlar bu feyizli sistemleri elinden düşürmez hale geldi. Biz de Harbiyiyorum ailesi olarak Facebook ve Twitter‘da usturuplu bir şekilde yolumuza devam ederken, sene başında yönetim kurulumuzla aldığımız ani bir karar ile sosyal medya portföyümüze Instagram ve Pinterest‘i de ekledik.

Peki bunu neden yaptık?

harbiyiyorum-instagram

Öncelikle modern çağın hızlı döngüsü içerisinde yer alan yemek ve varoluş tabanına yayılmış arketip esrekliği, popüler kültürün geleneksel izdüşümünde eriterek tekrar yapılandırmak -reconstruct-  istedik. Sonra da bir potada erittiğimiz bu ürünü Twitter’ın kurucusu, sevgili Jack Dorsey‘in de dediği gibi özellikle görsel baskınlığı ile öne çıkan “Temporary Autonomus Zone” yani “Geçici Otonom Bölge“lerde tekrar var etmek ana amacımızdı.

Uzun lafın kısası, Instagram’da Harbiyiyorum çok güzel! Gelsenize.

Haha! Gerildiniz değil mi? Eh, CEO olmak kolay değil dostlar!

Birbirinden farklı otonom sistemler içerisindeki anlık rahatlamaların tadına varmanız dileğiyle, gözlerinizden öperiz!”

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “CEO’muzdan Mektup Var: “Harbiyiyorum’u Instagram’da Takip Ediyoruz Değil Mi Gençler?”

  • Harbiyiyorum imzalı fotoğraflar olursa tadindan yenmez hatta.

    Yanıtla
  • Poyraz K.

    Takipteyiz başkan dün geceki krep fotoğrafıyla yere serdin bizi :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir