New JerseyTavuk Kanat

Clifton’da Tavuk Kanat Nerede Yenir? Sharky’s Wings and Raw Bar, Clifton Blvd, New Jersey, USA

Amerika’da yağmurda 2,5 mil yol yürüyüp New Jersey’in en iyi tavuk kanatı restoranını sizler için bulmak paha biçilemez sevgili okur! Zira zaten yolda yürüyen bir gram insan yoktu, bir de bu “Allahım nereden buldun burada böyle bir yeri?” diyeceğiniz Sharky’s Wings and Raw Bar‘a ulaşana kadar bir sürü Amerikalı araç süren vatandaş bizim yüzümüzden kaza tehlikesi yaşadı. Zira yayaya öncelik Amerikalının işi.

Fakat yalan yok; New Jersey‘nin en lezzetli tavuk kanatlarını yedik sevgili dostlar. Efendim sos desen zaten sebil gibi. Teriyakisi var, spicysi var, hotlısı var, honey mustardlısı var, BBQ’lusu var, lemon pepper butterlısı var, yani ayrıca daha sayamadığımız kadar var oğlu var.

Bunlardan bir kombinasyon yapıyorsunuz, ortaya çok şukela bir şey çıkıyor. Ama buranın esas olayı “Garlic Wings“; yani sarımsaklı tavuk kanat. Artık bir kere “Sarımsaklı Tavuk Kanat” söylediniz mi üstüne zaten ne sos söyleseniz gider.

soslu-kanat-sharkys-wings-raw-clifton-02

Bir de tavuğa bulanmış sosların dışında ekstra yancı bandırmalık soslar var. En meşhuru da “Blucheese Sauce”  Bunu da söylediniz mi işlem tamam. Biz ekstra acılı sarımsaklı tavuk kanat sipariş ettik. Malum turist olduğumuz için hafta içi “Happy Hour” – Mutlu Saat diye çevrilir- vakitlerine denk gelmişiz. Bu da menü dışında istediğimiz adette kanatı normal zamandan daha ucuza sipariş vermemizi mümkün kıldı. Creme de la Krema oldu yani…

“Yuppi!” diye bağırdık.

Siparişimizi toplam 20 kanat olarak verdik (0,60cent x20= 12 USD) Garson kız bize eğer hepsini yiyemezsek ve kalanı paket yaptırırsak kalan kanat adeti kadar daha hesaba ekstra işleyeceğini söyledi. Meğersem Happy Hour kuralıymış bu. Yani müşteriye Happy Hour olduğu kadar restorana da Happy Hour söz konusuymul… Malum Amerika liberal ve eşitlikçi bir ülke.

sharkys-wings-raw-clifton-new-jersey-03

Neyse efendim. Kanatları beklemeye koyulduk. Normalde bizim cips ya da kuruyemiş tabağı olarak kullandığımız derin bambu kaplarda aşırıcı acı ve sarımsaklı tavuk kanatlarımız üzerinde kemirmelik kereviz sapları (değişik bir sunum) ve yanında Bluecheese sos olduğu halde geldi ve bizi pek bir sevindirik yaptı.

Malum mekan aynı zamanda son derece lokal bir Amerikan barı da olduğu için bir yandan Juke Box’da çalan rock ve country müziklerinin tadını çıkarırken, diğer yandan da tezgahın başında oturan hafif meşrep ve yüksek sesli Amerikalı yankilerin garson kadınlarla şakalaşmalarını dinledik.

Yalnız abicim siz siz olun buradaki kanatların ebatlarını bizim Türkiye’dekilerle sakın kıyaslamayın! Neredeyse her bir kanatın ebadı bizimkilerin iki katı büyüklüğünde olduğu için biz bile “Ya bitiremezsek de bu Sharky’sciler ‘Happy Hour’u kazanırlarsa!” diye bir telaşa düşmedik dersek yalan olur.

Allah’tan acılı söylemişiz de iştah yaptı. Bir de yanına ödüllü Blue Moon söyledik ve döke saça yedik. Oh mis! Yalnız bu sefer acılı kanatlar bizi fazla açtı ve dedik ki “Şimdi biz bu Sharky’s Wings and Raw’da, Wings’in tadına baktık, ancak Raw’u henüz idrak etmedik.

Bunun üzerine “Raw” olarak menüden elle soymalık karides sipariş ettik. Yani anlamışsınızdır burada meşhur olan şey tavuk kanat ama kanat dışında kum midyesi, yengeç, karides, midye, istakoz, istiridye gibi bilimum deniz ürünü de bulunmakta.

karides-sharkys-raw-and-bar-clifton-new-jersey-04

Yarım lbs’lik (pound) haşlanmış karideslerimiz yanında wasabili özel sosla birlikte geldi ve biz de onu en acilinden midemize indirdik. Yalnız anam babam burada da yedikçe yiyesi geliyor insanın. Her şey bu kadar mı lezzetli, ambiyans bu kadar mı lokal Amerikan olur. Pes yani!

Kendimizi keşfimiz için tebrik ettik ve birer Blue Moon daha söyledik. Harbiyiyorum olarak böyle bir yeri bulmaktan ve öncelikle tüm Clifton’lu Türklere kazandırmış olmaktan ötürü gururluyuz.

New Jersey’e yolunuz düşerse ne yapıp edip Sharky’s de bu lokal tavuk kanat deneyimini yaşayın.

Hadi bye!

sharkys-wings-raw-bar-clifton-new-jersey

Sharky’s Wings & Raw Bar
545 Highland Ave. (Clifton Blvd.) 07011 Clifton, USA
Tel: +1 973 4730713Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Clifton’da Tavuk Kanat Nerede Yenir? Sharky’s Wings and Raw Bar, Clifton Blvd, New Jersey, USA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir